PlayStation, oyunlarda odağın grafiklerden sürükleyici hikayelere kayacağını öngörüyor

Bir PlayStation yöneticisi, oyun sektöründeki teknolojik gelişmelerin, önümüzdeki 10 yılda odak noktasını grafiklerden veya görsellerden sürükleyici hikayelere kaydıracağını düşünüyor.

Söz konusu açıklamayı PlayStation Productions başkanı ve PlayStation Studios ürün başkanı Asad Qizilbash, Sony’nin “Creative Entertainment Vision” etkinliği sırasında yaptı.

Horizon Forbidden West, Aloy, Focus

Qizilbash, şirketin internet sitesinde yer alan röportajda PlayStation’ın uzun vadeli vizyonunu anlattı. Yönetici, oyunların geleceğine yönelik şunları söyledi:

“Oyunun geleceği açısından, teknoloji ve yapay zekadaki ilerlemeler sayesinde oyunların daha da kişiselleşeceğini, her oyuncu için kişiselleştirilmiş deneyimler sağlanacağını öngörüyorum… Odak noktası, grafiklerden veya görsellerden, kontrol cihazını bıraktıktan uzun süre sonra da yankı uyandıran sürükleyici anlatılara kayacak.”

Spider-Man 2, Miles

Elbette bu değişim, PlayStation için grafiklerin öneminin sona ereceği anlamına gelmiyor. Qizilbash, grafiklerin zaten oyun varlıklarının filmlere ve televizyona sorunsuz bir şekilde entegre edilebileceği bir noktaya ulaştığını söylüyor.

Ona göre Sony, bu potansiyelden yararlanmak için benzersiz bir donanıma sahip. Yeni teknolojinin medya üretimini nasıl geliştireceği konusunda karma gerçeklikte gördüğü gelecekten bahsetti.

Ayrıca PlayStation’ın halihazırda denediği tema parkı deneyimleri de örnek gösterildi. Bu konsepte, Sony’nin 10 yıllık vizyonu gösteren Creative Entertainment Vision videosunda da değinildi.

Sony’nin konsept gösterisinde fütüristik tasarımıyla ilgi çekici görünen bir PlayStation kontrol cihazı da yer aldı. Eğer merak ediyorsanız, eğlencenin geleceğini gösteren videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Sizce oyun sektöründeki darboğaz da dikkate alındığında şirketin gelecek 10 yıl için çizdiği vizyon gerçekçi görünüyor mu? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.