PlayStation oyunları PC’ye en az bir yıl sonra gelecek: Ancak bir istisna var

Sony, birinci parti oyunlarını PC’ye getirmeye devam edeceklerini belirtti. Konsol devi, oyunlarının PlayStation ve PC sürümleri arasındaki boşluğun ne kadar olabileceğine açıklık getirdi.

PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst, tek oyunculu PlayStation oyunlarının PC’ye gelene kadar en az bir yıl bekleyeceğini doğruladı. Ancak canlı hizmet oyunları büyük bir topluluğa ihtiyaç duymaları nedeniyle bu noktada istisna olacak.

Canlı hizmet oyunları aynı anda hem PlayStation ve hem de PC’ye gelebilecek

The Last of Us, çok oyunculu

Canlı hizmet oyunları, God of War Ragnarok ve The Last of Us gibi tek oyunculu oyunların aksine çıktığı gün çoklu platform olabilecek. Hulst, Fransız YouTuber Julien Chièze ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

“İleride, muhtemelen canlı hizmet oyunları hariç olmak üzere, PlayStation ve PC platformundaki sürümler arasında en az bir yıl göreceğiz. Canlı hizmet oyunlarının doğası biraz farklıdır çünkü gerçekten güçlü topluluklara ve gerçekten güçlü bir etkileşime hemen sahip olmak istersiniz. Bu nedenle canlı hizmet oyunlarında PC ve PlayStation platformunda eş zamanlı gidebiliriz.”

Destiny 2, The Witch Queen

Canlı hizmet oyunlarına örnek olarak oyunculara çevrimiçi olarak düzenli içerikler sağlayan Destiny 2 ve Fortnite verilebilir. Bu tarz oyunlar, gelişmek için büyük topluluklar gerektirir ki Sony bunun farkında. Şirket daha önce Bungie’nin bağımsız kalacağını ve çoklu platform devam edeceğini söylemişti.

Aslına bakılırsa Hulst’ın açıklaması PC oyuncuları için umut verici. Sony’nin bu konudaki katı geçmişi düşünüldüğünde PlayStation oyunları ilerleyen zamanlarda yeni kitlelere açılmaya devam etmesi ve en az 1 yıllık ara konulması iyi bir karar olabilir.

Bu arada Sony belgelerinde Death Stranding 2, Horizon Zero Dawn PS5 sürümü, çok oyunculu Horizon oyunu, Returnal PC sürümü ve daha fazlası sızdırıldı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.