Cyberpunk 2077’nin devamı ve yeni The Witcher oyunları yolda

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 için devam oyunu geleceğini duyurdu. Stüdyo ayrıca yeni The Witcher oyunları ve orijinal bir IP üzerinde çalışıyor.

Devam oyunu müjdesi, şirketin bugün ileriye dönük olarak serilerini destekleme planını açıkladığı bir rapor aracılığıyla geldi. CD Projekt Red, gelecek projelerini Cyberpunk 2077, The Witcher ve yeni bir IP olarak üçe ayırdı.

Cyberpunk 2077, The Witcher

Uzun vadeli projeleri ele alan yukarıdaki tabloda, daha önce duyurulan yeni The Witcher oyunu ve Cyberpunk 2077: Phantom Liberty DLC’si dahil toplam altı yeni oyun yer aldı.

Genel olarak bakıldığında şirketin elinde şimdiye kadar hiç duyurulmamış iki The Witcher, bir Cyberpunk 2077 ve bir de yeni IP projesi var.

Cyberpunk 2077 devam oyunu “Orion” kod adıyla geliştirilecek

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077’nin devam oyunu “Project Orion” kod adıyla Boston, ABD’de açılan yeni bir stüdyo olan CD Projekt Red North America tarafından geliştirilecek.

Şirket, devam oyununun Cyberpunk evreninin tüm gücünü ve potansiyelini kanıtlayacağını belirtti. Orion üzerindeki çalışmalar, gelecek yıl yayınlanması planlanan Cyberpunk 2077: Phantom Liberty DLC’sinin ardından başlayacak.

CD Projekt Başkan Yardımcısı ve CFO Piotr Nielubowicz, projeler ve yeni Cyberpunk 2077 stüdyosuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Planlarımız kesinlikle iddialı ve çok fazla çalışma, özveri ve daha fazla büyüme gerektiriyor. Bu nedenle, Boston’da büyüyen Vancouver ekibiyle birlikte yeni stüdyomuz olan CD Projekt Red North America’yı oluşturacak yeni bir ekip kuruyoruz. Sonuç olarak, Kuzey Amerika’nın yetenek havuzundan tam olarak faydalanabileceğiz.”

Project Hadar kod adlı yeni IP henüz erken aşamada

CD Projekt RED

Öte yandan yeni IP olarak tanımlanan oyunun kod adı “Project Hadar” olarak açıklandı. Geçen yılın sonundan itibaren ortaya çıkan oyun şu anda küçük bir ekip tarafından ele alınıyor ve henüz fikir aşamasında olduğu belirtiliyor.

Yeni oyunun The Witcher ve Cyberpunk 2077’den farklı olacağı söylendi. CD Projekt Red’in iş geliştirme patronu Michał Nowakowski, Hadar üzerindeki çalışmaların henüz erken aşamada olduğunu vurguladı.

Nowakowski, “Şu anda hala temel kavramlar üzerinde çalıştığımızı ve bu yeni oyun için zemin hazırladığımızı anlamak önemli.” diyerek ayrıntı vermekten kaçındı.

The Witcher serisi için yeni oyunlar yolda

The Witcher

CD Projekt’in geçtiğimiz yıl satın aldığı The Molasses Flood, The Witcher evrenine yenilikçi bir bakış sunan bağımsız bir oyun geliştiriyor. Project Sirius kod adlı proje, mevcut ve yeni oyuncular için unutulmaz bir hikaye olarak tanımlıyor.

Oyun The Witcher evreninde geçecek ancak çok daha geniş bir kitleyi hedeflemesi bakımından geçmiş oyunlardan farklı. Sirius, hem tek oyunculu hem de çok oyunculu olacak.

Son olarak, eski The Witcher geliştiricileri tarafından yönetilen üçüncü parti bir stüdyo ile başka bir The Witcher oyunu yolda. Project Canis Majoris, The Witcher evreninde geçen, hikaye odaklı, tek oyunculu bir açık dünya RPG oyunu olarak tanımlanıyor.

Söz konusu proje, CD Projekt Red dışında geliştirilen ilk oyun olacak. Ancak şirket, projenin kalite anlamında geri kalmayacağını ve Unreal Engine 5 ile inşa edildiğini belirtiyor.

Stüdyo geçtiğimiz Mart ayında yeni bir The Witcher oyunu üzerinde çalıştığını açıklamıştı. O oyun, aynı zamanda yeni bir üçlemenin başlangıcı olacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.