PlayStation Partner Awards 2021, Japonya ve Asya’nın en iyi oyunlarını ödüllendirecek

Sony, PlayStation Partner Awards 2021 programını açıkladı. Bu yılki etkinlik, 2-3 Aralık 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek ve geçtiğimiz yıl olduğu gibi Japonya ve Asya bölgesinden çıkan en başarılı oyunları ödüllendirecek.

Sony, 1994’ten beri PlayStation Awards adı altında yılın en iyi oyunlarını seçiyordu. Konsol devi, geçen yıl etkinliğin adını “PlayStation Partner Awards” olarak değiştirdi. Japonya ve Asya’nın en çok satan oyunları etkinlikte ödül alacak. Sony, geçen yıldan farklı olarak kazananları resmi PlayStation Japonya Twitter hesabı üzerinden açıklayacak.

Etkinlik bu kez canlı olarak yayınlanmayacak. Ancak ödül sahipleri, @PlayStation_JP Twitter hesabı aracılığıyla duyurulacak. Ayrıca seslendirme sanatçısı Tomokazu Sugita’nın anlatımıyla her kazanan için özel bir video mesajı yayınlanacak. Sugita, bölgedeki çeşitli video oyunlarında ve animelerde popüler karakterleri seslendirdi.

PlayStation, Sony

PlayStation Partner Awards 2021 kategorileri:

PlayStation Partner Awards 2021 ödülleri, kendi içinde bu kez iki değil, üçe ayrılan Özel Ödül kategorisi dışında geçen yıla göre değişmedi. İşte etkinlikte adayların yarışacağı kategoriler:

Grand Award

Japonya/Asya bölgelerinde geliştirilen, Ekim 2019 ile Eylül 2020 arasında dünya çapında en yüksek satışlara sahip olan ilk üç oyuna verilir.

Partner Ödülü

Japonya/Asya bölgesinde geliştirilen ve Ekim 2019 ile Eylül 2020 arasında dünya çapında en üst sıralarda yer alan oyunlara ve özellikle dikkate değer faaliyet sonuçlarına verilir. (Dünya çapında yüksek satış, oyuncu sayısı ve oynanış süresi gibi istatistiklere ulaşan oyunlar)

Özel Ödül

Aşağıdaki üç başlık altında verilir:

  1. Japonya/Asya bölgesinin dışından içerik üreticileri tarafından geliştirilen ve Ekim 2019’dan Eylül 2020’ye kadar en yüksek satışları elde eden oyunlar.
  2. Japonya/Asya bölgesinde SIE Worldwide Studios ile birlikte geliştirilen ve Ekim 2019’dan Eylül 2020’ye kadar dünya çapında en yüksek satışlara ulaşan oyunlar.
  3. Japonya/Asya bölgesinde geliştirilen, PlayStation 5 lansmanıyla birlikte piyasaya sürülen ve özellikle dikkate değer etkinlik sonuçları yakalayan oyunlar. (Oyuncu sayıları dikkate alınarak)

PlayStation Partner Awards 2021 Japonya ve Asya etkinliğinde ödül alan oyunlar açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.