Yeni PlayStation fragmanı, PS4 ve PS5’e gelecek bazı oyunların çıkış tarihlerine ışık tuttu

Sony bu yıl Gamescom’da pek görünmese de, heyecanla beklenen bazı oyunları gösteren yeni bir fragman yayınladı. “PlayStation x Duygular” (PlayStation kanalında Breath Taking Games – Nefes Kesen Oyunlar) olarak adlandırılan fragman, önümüzdeki aylarda PS5 ve PS4’e çıkacak oyunlardan bazılarını gösteriyor.

Sony çoğu zaman yaptığı gibi görüntülerdeki oyunların altına ne zaman piyasaya sürüleceklerine dair detaylar ekledi. Görüntülerde Returnal, Ratchet & Clank: Rift Apart, Resident Evil Village ve Final Fantasy VII Remake gibi daha önce çıkan oyunların yanı sıra Hogwarts Legacy, Forspoken, Gran Turismo 7 ve Ghostwire: Tokyo gibi gelecek oyunlara da yer veriyor. Ayrıca FIFA 22, Horizon Forbidden West ve Deathloop gibi çıkış tarihi belli olan oyunlar da var.

İlk olarak konsolda PS5’e özel olan Deathloop, 14 Eylül’de piyasaya sürülecek. FIFA 22, 1 Ekim’de, GTA 5 yeni nesil sürümü ise 11 Kasım’da PS5 oyuncularıyla buluşacak. Son olarak Horizon Forbidden West‘in çıkış tarihi, Games Açılış Gecesi Canlı Yayını sırasında 18 Şubat 2022 olarak duyuruldu.

PlayStation x Duygular fragmanı:

Yeni PlayStation fragmanında yer alan Forspoken ve Hogwarts Legacy, görüntülere göre 2022’de piyasaya sürülecek. Çoğu oyun, 2022 gibi belirsiz tarihler almış olsa da, Gran Turismo 7 ve Ghostwire: Tokyo‘nun ne zaman geleceğine dair bilgilere yer verilmedi. Bu detay, PS5 için geliştirilen iki oyunun tekrar ertelenebileceğine işaret ediyor.

Tango Gameworks, geçtiğimiz ay aksiyon macera oyunu Ghostwire: Tokyo’yu 2022’nin başlarına ertelediğini duyurmuştu. Öte yandan Gran Turismo 7 de pandemi sürecinin getirdiği zorluklar nedeniyle önümüzdeki yıla ertelenen oyunlar arasına katılmıştı. Eğer bu tarz fragmanlarda çıkış tarihi veya aralığı görüntülenmiyorsa, bu genellikle oyunların hedefi tutturamayacağını gösteriyor.

Sony veya geliştiriciler tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bu yüzden oyunların ertelenip ertelenmeyeceğini öğrenmek için bir süre daha beklememiz gerekecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.