Beklenen oldu: Horizon Forbidden West, 2022 yılına ertelendi

Horizon Forbidden West, uzun süredir erteleneceğine dair söylentilere konu oluyordu. Guerrilla Games, bugün Gamescom 2021’in Açılış Gecesi Canlı Yayınında heyecanla beklenen devam oyununun 18 Şubat 2022‘de geleceğini doğruladı.

Horizon Forbidden West geçtiğimiz Mart ayında özel bir PlayStation State of Play yayınında oynanış görüntüleriyle sergilenmişti. Ancak geliştirici Guerrilla Games, o sıralar herhangi bir tarih vermekten kaçındı. Ardından 2021’de çıkması beklenen oyunun 2022’ye ertelendiği yönünde spekülasyonlar yayılmaya başladı. Sony, 2021’in sonunu hedeflese de erteleme kararı için bir ihtimal bıraktı.

Son olarak Eylül ayı başlarında gerçekleşecek bir State of Play canlı yayınında ertelemenin duyurulacağına dair iddialar ortaya atıldı. Ancak görünüşe göre Guerrilla ve Sony, Horizon Forbidden West’in çıkış tarihini resmi olarak duyurmak için Gamescom 2021‘i bekliyordu. Ne yazık ki devam oyunu için önümüzde yaklaşık 6 ay daha var. Umuyoruz ki sayılı zaman çabuk geçer…

Horizon Zero Dawn PS5’te 60 FPS desteği aldı

Horizon Zero Dawn

Guerrilla, uzun bekleyişi daha çekilebilir hale getirmek için Horizon Zero Dawn için PS5’te 60 FPS desteği sağlayan bir yamayı sessiz sedasız yayınladı. Güncelleme artık yayında ve oyuncular yeni nesil konsolda ve Frozen Wilds genişlemesini daha akıcı bir şekilde deneyimleyebilirler. Aloy’un hikayesini hatırlamak ve Yasak Batı’ya hazırlanmak için doğru bi zaman.

Guerrilla, Horizon Forbidden West PS5 sürümünün de 60 FPS’de çalışacağını belirtti. Yeni nesil sürümde ekstra iyileştirmeler ve yeni oynanış sistemleri bulunurken, geliştirici, PS4 konsollarının geliştirmeyi sınırlamayacağını ve tüm PlayStation oyuncularının oyundan keyif alacağını vadediyor.

Horizon Forbidden West, 18 Şubat 2022’de PS4 ve PS5 oyuncularıyla buluşacak. Yeni oyun için heyecan dorukta ve Horizon’un Sony’nin gözde serilerinden birine dönüşeceğini bilmek güzel.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.