PlayStation State of Play Mayıs 2024 canlı yayını duyuruldu

Sony geçtiğimiz aydan bu yana yoğun bir şekilde söylentilere konu olan PlayStation etkinliğini resmi olarak duyurdu. State of Play geri dönüyor.

State of Play, 31 Mayıs 2024 Cuma günü TSİ 01:00’de gerçekleşecek. Yaklaşık 30 dakika sürmesi planlanan canlı yayın PS5 ve PSVR 2 oyunlarının yanı sıra yılın ilerleyen zamanlarında gelecek birinci parti oyunlara yer verecek.

Yeni etkinlik, hayranların umduğunun aksine daha büyük ölçekli olan PlayStation Showcase değil. Dolayısıyla PS5 Pro hakkında herhangi bir haber gelmeyeceğini söyleyebiliriz.

Concord, PS5, nişancı oyunu

State of Play canlı yayını neler getirecek?

Sony’nin çok oyunculu bir PvP nişancı oyunu Concord, gösterideki birinci parti oyunlar arasında yer alacaktır. Ayrıca 2024’e planlandığı iddia edilen yeni Astro Bot oyunu da duyurulabilir.

Guerrilla Games’in çok oyunculu Horizon oyunu, Haven Studios’un Fairgame$ adlı ilk oyunu ve Bungie’nin yeni Marathon oyunu da adaylar arasında gösterilebilir. Ancak Insomniac, Marvel’s Wolverine için tanıtım planı olmadığını açıkladı.

Silent Hill 2 ve Metal Gear Solid 3 remake’leri de bu yıla planlanıyor ve etkinliğin üçüncü parti içerikleri olarak karşımıza çıkabilirler. Belki de Konami, Silent Hill 2’yi kendine saklayabilir.

Konami, Sony’nin canlı yayınını Silent Hill Transmission etkinliğiyle takip edecek. Yayıncı, yaklaşan Silent Hill oyunları ve Return to Silent Hill filmi hakkında yeni ayrıntılar vadediliyor.

State of Play, PlayStation’ın resmi YouTube, Twitch ve TikTok kanalları üzerinden canlı yayınlanacak. Ayrıca canlı yayını sitemiz üzerinden de paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.