Concord, 2024’te PS5 ve PC’ye gelecek: PlayStation daha fazla oyun vadediyor

PlayStation, 2024 yılı boyunca büyük serilerinden oyun gelmeyeceğini açıklamıştı. Ancak bu, konsol devinin hiç oyun çıkarmayacağı anlamına gelmiyor.

Sony, 31 Mart 2024’te sona eren mali yıla ait mali sonuçlarını bugün açıkladı. Şirket, PC sürümlerini artırmanın yanı sıra PlayStation Studios kataloğunu da geliştirme sözü verdi.

Yeni bir IP olan Concord, Bungie’nin Destiny 2 genişletmesi The Final Shape ile birlikte 2024’te çıkacak bir canlı hizmet oyunu olarak listelendi. Çıkış tarihi henüz netleşmedi.

Concord, PlayStation, PvP, nişancı oyunu

PlayStation, Concord ile PC’de bir deneme daha yapacak

PlayStation Showcase Mayıs 2023 etkinliğinde duyurulan Concord, Firewalk Studios tarafından geliştiriliyor. Çok oyunculu bir PvP nişancı oyunu olarak PS5 ve PC’ye gelecek.

Birinci parti bir yapım olmasına rağmen Helldivers 2 gibi her iki platformda da aynı gün yayınlanacak. Sony, sonunda canlı hizmet oyunlarının başarısında PC’nin önemli rol oynadığını anladı.

Sony Interactive Entertainment başkanı Hiroki Totoki, aynı sunumda PlayStation Studios’un üretimini artırma konusundaki kararlılığını bir kez daha yineledi.

Totoki, “Son yıllarda aktif olarak güçlendirdiğimiz birinci parti yazılımların satışlarını artırmayı hedefliyoruz ve bunu yaparak bu segmentte yeni bir rekor kâr elde etmeyi planlıyoruz.” dedi.

Helldivers 2, PC, Steam

Ayrıca PlayStation’ın PC’ye açılma ve yatırım yaptıkları şirket içi stüdyolardan çıkan birinci parti yazılımları geliştirme konusunda iki yönlü bir yaklaşım benimseyeceklerini ekledi.

Sony, Helldivers 2’nin beklentileri karşıladığını ve PS5 ve PC’de 12 milyondan fazla kopya sattığını da açıkladı. PSN gereksiniminin başlattığı kriz, oyun devinin geri adım atmasıyla sonuçlanmıştı.

Söylentiler, yeni bir Astro Bot oyunu da dahil olmak üzere 2024’te piyasaya sürülmesi planlanan daha küçük birinci parti oyunlar olduğunu öne sürüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.