PlayStation Studios, Hideo Kojima belgeseli yapıyor

PlayStation Studios, Kojima Productions ve Filmworks başarılı oyun geliştiricisi Hideo Kojima hakkında bir belgesel hazırladıklarını duyurdu.

Hideo Kojima: Connecting Worlds adlı belgesel, izleyicileri dünyanın en ikonik oyun yapımcısının yaratıcı zihnine doğru bir yolculuğa çıkaran bir film olarak lanse ediliyor.

Yaklaşık iki dakika uzunluğundaki ilk fragman, Kojima’nın etkinliklerde sahne aldığı ve oyunlar üzerinde çalıştığı görüntülere yer veriyor.

Hideo Kojima: Connecting Worlds – Resmi Fragman

PlayStation, başarılı geliştiricinin stüdyosunu nasıl kurduğuna ve çeşitli projelere yaratıcı yaklaşımına dair ender bir fikir sunan görsel olarak büyüleyici bir film sözü verdi.

Belgeselde Death Stranding’in yapımından sahneler de yer alacak. Ayrıca Guillermo del Toro, Nicholas Winding Refn, Grimes, George Miller, Norman Reedus, Woodkid ve Chvrches gibi ünlü sanatçıların katkılarını içerecek.

Hideo Kojima’nın Konami’den ayrılığı olaylı olmuştu. İddiaya göre Konami, yönetmenin The Game Awards 2015’e katılmasını engelleyecek kadar ileri giderek oyun sektöründen kınama almıştı.

Death Stranding, Hideo Kojima

Kojima, Aralık 2015’te Konami bünyesinden ayrıldı ve kısa bir süre sonra Kojima Productions’ı bağımsız olarak sürdüreceğini duyurdu. Ardından E3 2016’da kargoculuk simülatörü Death Stranding’i duyurmak üzere sahneye çıktı.

İki taraf şimdilerde beri barış içinde yoluna devam ediyor. Belgeselde o çalkantılı döneme muhtemelen yer vermeyecek ve geliştiricinin yaratıcı yönlerine odaklanacaklardır.

Bu arada Kojima, Death Stranding filmiyle beyaz perdeye adım atmaya hazırlanıyor. Hammerstone Studios iş birliğiyle hazırlanan film çok büyük bir yapım olmayacak.

Hideo Kojima: Connecting Worlds’ün yayın tarihi henüz açıklanmadı ancak fragmana göre yakında geliyor. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.