Final Fantasy 16’dan 18 dakikalık yeni oynanış videosu geldi

Final Fantasy 16 yakında oyuncularla buluşacak. Heyecan dolu bekleyiş sürerken oyundan 18 dakikalık yeni oynanış görüntüleri geldi.

IGN tarafından paylaşılan video, PS5’e özel aksiyon RPG oyunundaki iki zindanı keşfediyor. Görüntüler nihai sürüme haftalar kaldığı için izlemeye değer.

Final Fantasy 16, 22 Haziran’da piyasaya sürülecek. Square Enix geçtiğimiz Mart ayının sonunda geliştirme sürecinin tamamlandığını duyurmuştu.

Ayrıca geliştiriciler kısa süre önce oyuna ilk gün yaması gelmeyeceğini ortaya koydu. Serinin yeni oyunu çıktığında olabildiğince hatasız bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

Yapımcı Naoki Yoshida’ya göre oyun ilk başta nesiller arası olarak planlanmıştı. Ancak daha sonra PS4 sürümü çıkış tarihini geciktireceği için iptal edildi.

Final Fantasy 16, Final Fantasy XVI

Yeni oynanış videosunda grafikler göz alıcı ve oynanış akıcı görünüyor. Yapılan ön incelemelere bakılırsa, Final Fantasy 16 serinin en iyi oyunlarından biri olmaya aday.

PS5 neslinde RPG türünün tam potansiyelini ortaya çıkarabilir. Çarpıcı savaş sahneleri ve ayaklarınızı yerden kesecek müzikler güçlü bir izlenim bırakıyor.

Square Enix oyunun PC sürümünü de planlıyor ancak Yoshida bunun yakın zamanda olmayacağını öne sürüyor. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Final Fantasy 16’nın oynanış görüntülerini nasıl buldunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.