PlayStation, Tokyo Game Show 2024’te sahne alacak

PlayStation birkaç yıllık aradan sonra Tokyo Game Show etkinliğine geri dönüyor. Konsol devi, pandemi döneminden beri yüz yüze etkinliklerden kaçınıyor.

Sony, Japonya’da gerçekleşen gösteriye 2019 yılından beri ilk kez geri dönecek. PlayStation geçtiğimiz yıl TGS 2023’te yer alsa da yalnızca bağımsız oyunlar sunmuştu.

Şirketin 2024 programı belli değil ancak Indie Game Project’e sponsor olacağı biliniyor. Capcom, Koei Tecmo, Konami, Sega, Square Enix ve Ubisoft gibi diğer devler de sahnede olacak.

Muhtemelen bu yıl oyuncularla buluşacak olan Astro Bot ve Concord gibi birinci parti oyunlar bir kez daha tanıtılabilir. Ancak Sony’den ana vatanında daha fazla sürpriz de görebiliriz.

Xbox Developer Direct

Microsoft, Tokyo Game Show 2024’e katılmayacak

Xbox, yüz yüze etkinliklerdeki varlığını artırmasına rağmen katılımcı listesinde yer almıyor. Microsoft genelde dezavantajlı olduğu Japonya pazarında görünürlüğünü artırmaya çalışırdı.

Bununla birlikte Xbox, TGS 2024’ten bir ay önce yapılacak Gamescom’da Avrupa’da şimdiye kadarki en büyük standını kuracak. Almanya’nın Köln kentindeki gösteride ise Sony ve Nintendo olmayacak.

Yapılan basın açıklamasına göre Tokyo Game Show, tarihindeki en büyük organizasyonla karşımıza çıkacak. Etkinlikte 3.190 stantta toplamda 731 katılımcı yer alacak.

TGS 2024, 26-29 Eylül tarihleri ​​arasında Chiba Eyaleti, Chiba Şehri, Mihama-ku’da gerçekleşecek. Gösteride yapılacak önemli duyuruları sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.