PlayStation Turnuvaları, 2022’de yayınlanacak bir sistem güncellemesiyle PS5’e gelecek

PlayStation Turnuvaları, 2022’de yayınlanacak bir sistem yazılımı güncellemesiyle PS5 konsollarına gelecek. Sony Interactive Entertainment’ın CEO’su Jim Ryan, haberi CES 2022 açılış konuşması sırasında verse de, daha fazla bilgi paylaşmadı.

Sony’nin daha önce yaptığı bir patent başvurusu, PlayStation Turnuvaları özelliğini PS5’e getirmeyi planladığına işaret ediyordu. Ortaya çıkan bilgilere göre konsol devi, oyuncuların, geliştiricilerin ve diğer üçüncü tarafların birden fazla oyunda çeşitli turnuvalara ev sahipliği yapmasına izin verebilir. Ayrıca oyuncuların performansı gerçek zamanlı olarak izlenebilir ve PSN profillerine bağlanabilir.

Sony, geçtiğimiz yıl espor sahnesinde önemli bir hamle yaptı. Şirket, yaklaşık 25 yıldır devam eden dünyanın en büyük dövüş oyunları etkinliği Evolution Championship Series‘i (Evo) espor girişimi RTS ile ortaklaşa satın aldı. Esporun dünya çapında yükseldiği, büyük bir izleyici kitlesi kazandığı ve potansiyelinin farkedildiği bir zamanda önemli bir adım.

Sony, PS5 Turnuvaları ile espor girişimini bir sonraki seviyeye taşıyabilir. PlayStation Turnuvaları ilk olarak 2016’da PS4’te başlatıldı. İlk turnuvalar oyunculara PlayStation aksesuarları içeren ödüller kazandırdı ancak artık para ödülü de var. Open Series, 2020’de sisteme dahil oldu ve oyun çeşitliliğini artırarak, rekabetçi oyunları daha erişilebilir hale getirmeyi amaçladı.

Bu arada Sony, CES 2022 etkinliğinde PSVR 2 gözlüğünün özelliklerini de ortaya çıkardı. Yeni nesil PSVR, ‘Sense’ kontrol cihazlarıyla birlikte gelecek. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.