PlayStation yanlışlıkla Bluepoint Games’i satın aldığını duyurdu

Sony, bugün Finlandiyalı geliştirici Housemarque‘ı satın aldığını duyurdu. Ancak konsol devi yakında daha fazlasıyla karşımıza çıkabilir. PlayStation Japonya Twitter hesabından paylaşılan bir tweet, şirketin Demon’s Souls ve Shadow of the Colossus gibi oyunları yeniden canlandıran Amerikan stüdyosu Bluepoint Games‘i satın aldığını ortaya çıkardı.

Sony, paylaşımı silmesine rağmen ekran görüntüleri çoktan alınmıştı. Tweet, ResetEra kullanıcısı modiz ve Twitter kullanıcısı Nibel tarafından fark edildi. Her ikisi de tweet’in ve paylaşılan görselin ekran görüntüsünü yayınladı. Görsellerde Japonca metinlere, Bluepoint Games’in logosunun yer aldığı İngilizce “Aileye Hoş Geldiniz” metni eşlik ediyor.

PlayStation Japonya tarafından yapılan paylaşım:

PlayStation Japonya tarafından yapılan tweet, Sony’nin Housemarque’ı satın aldığını duyurduğu sırada yayınlandı. Her iki tweet için de kullanılan görsel temelde aynı. Sadece birinde Housemarque yerine Bluepoint Games logosu var. Ayrıca silinen görselde arka plandaki oyunlar arasında Demon’s Souls da var. Yani PlayStation Japonya, sadece yanlış bir logo koymadı, stüdyonun oyununa ait bir görseli de kullandı. Bu nedenle, PlayStation, Bluepoint Games’i satın almış ve yeni bir duyuruya hazırlanıyor olabilir.

Bluepoint Games, 2006 yılında kuruldu ve sevilen klasik oyunların yenilenen sürümlerini üretme konusunda ün kazandı. Stüdyonun en son oyunu Demon’s Souls, FromSoftware’in 2009 kült klasiğini yeni nesil konsollara taşıdı. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.