Prince of Persia: The Lost Crown duyuruldu

Summer Game Fest etkinliğinde Ubisoft sürpriz bir duyuruyla karşımıza çıktı. Prince of Persia: The Lost Crown, fragman eşliğinde duyuruldu.

Klasik Prince of Persia serisinin yeni oyunu 18 Ocak 2024’te PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için gelecek. The Lost Crown, mitolojik bir Pers dünyasında geçen bir aksiyon-macera platform oyunu olacak.

Oynanış fragmanı, Jahandar the Manticore ile boss savaşı dahil olmak üzere oyunun platform ve savaş mekaniklerini sergiliyor.

Prince of Persia: The Lost Crown seriye yeni bir soluk getirecek. Sanat tarafındaki değişim ve grafik kalitesi dikkat çekici görünüyor.

Oyun, Rayman Legends stüdyosu Ubisoft Montpellier tarafından geliştirilen yeni bir 2D aksiyon platform oyunu olacak. Sargon adında bir Pers savaşçısı olarak oynarken, kayıp Prens Ghassan’ı aramak için lanetli Kaf Dağı bölgesini keşfedeceğiz.

Prince of Persia, The Lost Crown

Metroidvania yapısı kullanılarak inşa edilen büyük haritada, Bilgi Kalesi ve Hyrcanian Ormanı gibi açık bölgeler dahil olmak üzere Pers mitolojisinden ilham alan çeşitli ortamları keşfedeceğiz.

Her alan, platform tehlikeleri, bulmacalar ve savaş karşılaşmalarının yanı sıra kilidi açılacak yeni zaman güçleri ve tamamlanması gereken yan görevler içerecek.

Prince of Persia, The Lost Crown

Ubisoft, The Lost Crown’ın müziklerinin İran doğumlu besteci Mentrix tarafından besteleneceğini de açıkladı. Ona, Ori and the Blind Forest ve Ori and the Will of the Wisps’teki çalışmalarıyla tanınan besteci Gareth Coker eşlik ediyor.

Yılan hikayesine dönen The Sands of Time Remake henüz piyasaya sürülmeden bir sonraki oyunun duyurulması ilginç. Hangisinin önce geleceğini merak ediyoruz…

Prince of Persia: The Lost Crown hakkında daha fazlasını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.