Mortal Kombat 1 kapsamlı oynanış fragmanıyla sergilendi

NetherRealm Studios’un bir sonraki oyunu Mortal Kombat 1, Summer Game Fest’te oynanış fragmanıyla karşımıza çıktı.

Fragman, ara sahneler ve dövüş görüntüleriyle bazı hikaye ve oynanışa ışık tutuyor. Oyuncuların ikinci bir yardımcı karakter seçebilecekleri Kameo Fighters özelliği de gösterildi.

Mortal Kombat 1, dövüş serisini tam anlamıyla yeniden başlatacak. Yine de kanlı dövüşleri modern grafikler ve yeni mekaniklerle ileriye taşıyacak.

Sonya, Kano, Jax, Stryker ve Goro, Kameo Dövüşçülerinden sadece birkaçı. Kenshi ayrıca ana kadroya bir başka ekleme olarak göründü.

Kameo’lar ayrıca eski Mortal Kombat oyunlarına da referans oldukları için retro kostümlere sahip olacaklar. Tek bir tuşla yardıma gelecekler ve çağrılmaları için bir sayaç yer alacak.

Mortal Kombat 1

Tüm bunların yanı sıra serinin vazgeçilmezi olan bazı Fatality ve X-Ray benzeri özel hareketlere de göz atıyor. Bunlar Kameo dövüşçüsüne bağlı olarak değişiyor. Örneğin, Kung Lao düşmanı keskin şapkasına doğru bastırırken, Scorpion kunailerini rakibe saplıyor.

Oyun ön siparişe açılmadığı için Türkiye fiyatı henüz belli değil. Öte yandan standart (60 dolar), Premium (110 dolar) ve Kollector’s Edition (250 dolar) sürümleriyle geleceğini biliyoruz.

Mortal Kombat 1, PS5, Xbox Series X/S, PC ve Nintendo Switch için 19 Eylül’de çıkacak. Sürüm bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.