Prince of Persia: The Lost Crown hikaye DLC’si ve ücretsiz içerikler alacak

Ubisoft, Prince of Persia: The Lost Crown’un hikaye DLC’si ve ücretsiz eklentiler alacağını duyurdu. Yayıncı oyunun yol haritasını açıkladı.

İlk ücretsiz içerik olan Warrior’s Path, bir speedrun modu, bir kalıcı ölüm modu ve oyunun kahramanı Sargon için yeni kıyafetler içerecek. Ardından 2024 İlkbaharına planlanan Boss Attack, bazı yeni kostümlerin yanı sıra bir boss rush modu eklenecek.

Yaz aylarında, Divine Trials güncellemesi yeni savaş, platform ve bulmaca zorluklarının yanı sıra yeni tılsımlar, kıyafetler ve daha fazlasını ekleyecek.

Son olarak Ubisoft, içeriğini detaylandırmasa da 2024’ün daha sonraki dönemlerinde oyuna yeni hikaye DLC’sinin ekleneceğini duyurdu.

Prince of Persia, oyunculardan ve eleştirmenlerden iyi notlar aldı

Prince of Persia: The Lost Crown, bu yılın başlarında piyasaya sürüldü ve Ubisoft’un uzun zamandır uykuda olan klasik serisini yeniden canlandırdı.

Sargon adlı yeni bir karakterin hikayesini konu alan The Lost Crown, tatmin edici platform mekanikleri, akıllıca tasarlanmış bulmacaları ve devasa haritasıyla başarılı bir yapım olarak karşımıza çıktı.

Prince of Persia, The Lost Crown, sürümler, fiyat

Öte yandan Metacritic (86) puanına göre serinin en iyi oyunu olmasa da en iyileri arasına yerleşti. Hem oyunculardan hem de eleştirmenlerden olumlu yorumlar aldı.

Ubisoft, serinin yeni oyunu için DLC’lere ek olarak Prince of Persia: The Sands of Time’ın yeniden yapımı üzerinde de çalışmaya devam ediyor. Ancak oyunun çıkış tarihi henüz belirsiz.

Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen remake, The Lost Crown’dan daha önce duyurulmasına rağmen birkaç erteleme gördü.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.