Summer Game Fest 2024 etkinliğinin tarihi belli oldu

Summer Game Fest 2024, çarpıcı duyurularla yaz aylarını alevlendirmeye hazırlanıyor. Oyun etkinliğinin bu yılki başlangıç tarihi belli oldu.

Yapımcı Geoff Keighley, gösterinin 7 Haziran 2024’te yüz yüze bir etkinlik olarak geri döneceğini duyurdu. Binlerce hayranın yer alacağı gösteri, Los Angeles’taki YouTube Theater’dan canlı yayınlanacak.

Summer Game Fest 2024’te neler göreceğimizi öğrenmek için henüz erken. Yapılan duyuruda sadece “Oyunlarda sırada ne olduğuna bir göz atın.” ifadesi yer aldı.

Day of the Devs: SGF Edition, 7 Haziran’daki Summer Game Fest canlı yayınının hemen ardından çevrimiçi olarak yayınlanacak.

Ayrıca Los Angeles şehir merkezinde yalnızca davetlilerin katılabildiği bir medya ve influencer etkinliği olan SGF Play Days, iam8bit aracılığıyla 8-10 Haziran’da geri dönecek.

Oyunseverler, etkinliğe dair güncellemeleri ve nasıl katılabileceklerini öğrenmek için Summer Game Fest’in resmi sitesindeki bültene kayıt olabilirler. Etkinlik programı şekillendiğinde sizlerle paylaşacağız.

Marvel's Spider-Man 2, Peter, Miles, Venom

Summer Game Fest geçtiğimiz yıl Final Fantasy 7 Rebirth, Marvel’s Spider-Man 2, Prince of Persia: The Lost Crown, Mortal Kombat 1 ve Palworld gibi en çok beklenen oyunların tanıtımlarına yer vermişti.

Ayrıca Microsoft (Xbox Games Showcase), Ubisoft (Ubisoft Forward) ve Capcom (Capcom Showcase) gibi birçok büyük yayıncı, etkinlikle aynı döneme denk gelecek şekilde kendi yayınlarını düzenledi.

Summer Game Fest’in yükselişi, bir diğer devin çöküşü oldu. 1990’lardan beri en önemli oyun fuarlarından biri olan E3, son yıllardaki istikrarsızlıkların ardından kalıcı olarak iptal edildi.

Keighley ayrıca The Game Awards’ı da organize ediyor. Yapımcı ve sunucu olarak düzenlediği gösterilerle son yıllarda sektörü adeta avucunun içine aldı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.