PlayStation Now yakında Avustralya ve Yeni Zelanda’ya açılabilir

PlayStation Now, PlayStation tarafından yapılan tanıtıma bakılırsa yakında Avustralya ve Yeni Zelanda‘ya gelecek. PlayStation’ın resmi Yeni Zelanda web sitesinde artık abonelik hizmetine ayrılmış bir alan var. Yani Sony’nin oyun akış hizmeti PS Now, yakında bölgede kullanıma sunulabilir.

PS Now, 2015 yılından beri Avrupa, Kuzey Amerika ve Japonya’da erişilebilir olup, uzun süredir açık beta olarak devam ediyor. Sony, listeye aralıklı olarak yeni ülkeler dahil ediyor. Abonelik hizmeti şu anda 19 ülkede erişilebilir durumda ve nihayet altı yıl sonra güney yarım küreye doğru yol alıyor. Ne yazık ki Türkiye, PS Now’ın kullanılabildiği ülkeler arasında değil.

PS Now, yüzlerce PS2, PS3 ve PS4 oyununa erişim sunuyor

PlayStation Now, PS Now, oyunlar

PlayStation Now, abonelerin 700’den fazla PS2, PS3 ve PS4 oyununa erişmesine imkan tanıyan bir abonelik hizmeti. Oyunların tümü akış yoluyla PS4 veya PS5 konsollarında oynanabiliyor. Ayrıca oyuncular, tercih ederse listedeki 300’den fazla PS2 ve PS4 oyununu konsollarına indirilebiliyor. Yakın zamanda yapılan bir güncelleme, 720p sınırı yerine 1080p’de oyun akışı yapabilmeyi sağladı.

PS Now kütüphanesine her ay yeni oyunlar ekleniyor. Bazı oyunlar kalıcı olarak kullanılabilirken, bazıları yalnızca sınırlı bir süre için kalıyor. Sony, yeni ülkelere açılırken büyük ölçüde ortalama internet hızını ve kalitesini temel alıyor. Bu nedenle oyun akış hizmetini yeni bölgelere kademeli olarak açıyor.

Sony’nin bölgeye özel web sitesine özel bir alan eklemesi, yakında bu ülkelere giriş yapacağını gösteriyor. Öte yandan Avustralya ve Yeni Zelanda’daki kullanıcıların PS Now’ı ne zaman kullanmaya başlayacağı henüz bilinmiyor. Yine de çok uzun sürmeyeceği söylenebilir. Gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

PlayStation Now, şu anda ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Lüksemburg, Norveç ve Portekiz’de erişime açık. PS Now hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca hizmete dahil olan aylık oyunları buradan takip edebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.