Firesprite, Horizon VR oyunu üzerinde çalışıyor olabilir

Sony, en son İngiltere merkezli Firesprite‘ı PlayStation Studios bünyesine katarak PSVR kanadını güçlendirdi. Stüdyo, iş birlikleri, hikaye odaklı bir macera oyunu, bir aksiyon nişancı oyunu ve rekor kıran bir aksiyon-macera oyununu içeren birden fazla proje için iş ilanları yayınladı. Bu projelerden biri, Horizon evreninde geçen bir VR oyunu olabilir.

İddialar, son XboxEra podcast’inde Nick Baker tarafından ortaya atıldı. Baker, güvenilir bir kaynaktan Firesprite’ın PSVR 2 için bir Horizon VR oyunu üzerinde çalıştığını öğrendiğini öne sürdü. Görünüşe göre oyun, Horizon Forbidden West VR versiyonu veya daha önce söylentilere konu olan Horizon Zero Dawn VR olmayacak. Ayrıca sürümün tam oyun mu yoksa sadece Horizon dünyasında geçen bir ‘deneyim’ mi olacağı bilinmiyor.

Firesprite birden fazla yeni IP üzerinde çalışıyor

Firesprite, birden fazla proje için 40’tan fazla pozisyonda iş ilanı verdi. İlanlardaki detaylara bakılırsa, geliştiricinin geliştirme aşamasında olan birden fazla yeni IP’si de var. Bunlardan biri, hakkında çok az detay olan, rekor kıran bir aksiyon macera oyunu. Bir diğeri, AAA kalitesinde canlı hizmet odaklı çığır açan yeni nesil PvP nişancı projesi olarak tanımlanıyor. Bu oyun, henüz erken geliştirme aşamasında ve çok platformlu bir proje olacak.

Ekibin iş ilanı verdiği üçüncü ve son proje, türü tanımlayan hedefleri olan hikaye odaklı ve karanlık bir atmosfere sahip olan yeni nesil bir AAA macera oyunu. Bu proje, adı açıklanmayan başka bir şirketle ortak geliştiriliyor. Oyunda atmosfer ve hikaye anlatımını çığır açan noktalara götürmek istiyorlar. Ayrıca oyun 3D karakterlere, dallara ayrılan bir anlatıya, güçlü bir hikayeye, güçlü karakter arka planına ve zorlayıcı diyaloglara sahip olacak.

Horizon VR fikri kulağa harika gelse de, Baker’ın sızıntılar konusunda inişli çıkışlı bir sicili olduğunu belirtelim. Ghost of Tsushima için Iki Adası genişlemesini doğru bir şekilde sızdırsa da, geçen haftaki PlayStation Showcase’de bir inFAMOUS oyununun duyurulacağını yanlış tahmin etti. Henüz kanıtlanmayan diğer söylentiler arasında Sony’nin Bluepoint Games’i satın alması ve Legacy of Kain: Soul Reaver remaster yer alıyor.

Sizce Horizon VR oyunuyla serinin göz alıcı dünyasını PSVR 2’de deneyimlemek nasıl olurdu? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.