PS Plus Extra kütüphanesi, en iyi PS Now oyunlarından seçildi

PS Now, PlayStation Plus hizmetine dahil edilmeden önce 700’den fazla oyuna sahipti. Ancak yeni PS Plus Extra ve Deluxe kataloglarında bu oyunların birçoğu yok.

PS Now, PS Plus hizmetiyle birleştirildiğinde, yaklaşık 300 oyun hizmetten kaldırıldı. PlayStation’ın Bağımsız Geliştirici Girişimi Başkanı Shuhei Yoshida, akış hizmetindeki yüzlerce oyunun neden kataloglara dahil edilmediğini açıkladı.

Ps Plus, Extra, Deluxe, oyun listesi

PS Plus kataloğu yüksek kaliteli oyunlarla oluşturuldu

Yoshida’ya göre bunun sebebi, Extra kütüphanesinin zaten en iyi PS Now oyunlarından seçilmiş olması. Katalog, bağımsız yapımlardan AAA oyunlara kadar 100’den fazla yüksek kaliteli içerikle oluşturuldu.

MCV UK‘ye konuşan Yoshida, PS Now oyun kataloğunu incelediklerini ve yüksek kaliteli oyunlardan oluşan “Best of” koleksiyonu oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Bununla birlikte, Bentley’s Hackpack ve Sly Cooper Thieves in Time gibi listeden kaldırılan bazı oyunların zaman içinde Extra kütüphanesine yeniden eklendiğini eklemekte fayda var.

Sly Cooper

Öte yandan abonelik hizmeti değişmeden önce PS Now’dan kaldırılan 56 oyunun çoğunluğu sadece üç yayıncıya aitti. Yani yayıncılar ve Sony arasındaki anlaşmalar, akış hizmetinin ismen sonlandırılmasıyla geçersiz kalmış olabilir.

Yine de, endişelenecek bir durum yok. Yoshida, konsol devinin sürekli koleksiyonları yenilemenin veya yeni oyunlar eklemenin yollarını aradığını belirtti. Kataloğa eklenen veya çıkarılan oyunları buradan takip edebilirsiniz.

PS Plus Extra kataloğu 400’den fazla oyun içeriyor. Ayrıca Premium, bunlara 300 klasik oyun daha ekliyor. Planların sunduğu avantajlara ve fiyat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sizce Extra ve Deluxe kütüphanesindeki oyunlar yeterli mi? Yoksa eklenmesi gereken daha fazla oyun olduğunu düşünüyor musunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.