PS4’e özel hayatta kalma oyunu WiLD iptal edilmiş olabilir

WiLD, ilk olarak 2014 yılındaki Gamescom etkinliğinde gösterişli bir fragmanla duyuruldu. O zamandan beri oynanışa kısa bir bakış ve biraz konsept sanatı dışında pek bir şey görmedik. Gelen son raporlar, PS4’e özel olarak geliştirilen oyunun iptal edildiğini ortaya koyuyor. Ekibin stüdyoyu çevirebilmek için başka projelere baktığı bildiriliyor.

Tarih öncesi dönemde geçen WiLD, günümüzden 10.000 yıl öncesinde geçen bir hayatta kalma macerası olarak tasarlanmıştı. Oyun, oyuncuların yaşlandıkça çevreleri hakkında daha fazla şey öğrendikleri, hem gerçek hem de fantastik çeşitli yaratıklar içeren bir dünyaya sahipti. GamesBeat’ten Jeff Grubb, projenin tamamen sonlandırıldığını onaylayarak, “Artık WiLD diye bir şey yok… WiLD öldü” dedi.

Grubb daha sonra oyunun yaratıcısı Michel Ancel’in projeyi terk etmesi nedeniyle oyunun iptal edildiğini düşündüğünü de sözlerine ekledi. Ancel, ardından Ubisoft’ta Beyond Good and Evil 2 üzerinde çalışırken, toksik davranışlar ve kötü yönetimle suçlanmadan önce sektörden çekilerek oyundan emekli oldu. Geliştirici Wild Sheep Studio tarafından verilen iş ilanları, WiLD’ın onsuz devam ettiğini gösteriyor gibiydi.

Wild Sheep Studio, başka projelere yöneldi

İddialara rağmen WiLD’ın geliştiricinin web sitesindeki mevcut projeler arasında gösterildiğini belirtelim. Ayrıca ekip üyelerinin birçoğunun LinkedIn profillerinde oyun, devam eden bir proje olarak listeleniyor. Grubb’a göre oyunun geliştiricileri başka projelere yönelerek birlikte kalmaya çalışıyordu. Grubb, sözlerine, “Ne oldu bilmiyorum ama onlar, ‘artık WiLD üzerinde çalışmıyoruz, ama burada çok fazla yeteneğimiz var, bu yüzden belki bazı şeyler üzerinde çalışabiliriz’ der gibiydiler” şeklinde devam etti.

Geliştiricinin şu anda yaklaşık 50 çalışanı var ve hala birkaç boş pozisyon için iş ilanı veriyorlar. Ekip en azından dağılmadan, birlikte devam etmeyi planlıyor. Söylentilerin doğruluğunu öğrenmek için stüdyodan gelecek resmi kararı beklememiz gerekiyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.