PS5 kullanıcıları Discord ile doğrudan sesli sohbet özelliğine kavuşuyor

Sony, PS5 yazılımı sistem güncellemesi 24.04-09.40.00 sürümünü yayınladı. Yeni sürümle birlikte Discord sesli sohbet entegrasyonu kullanıma sunuldu.

PS5 güncellemesi ayrıca çocuk hesaplarına üçüncü taraf uygulama ilişkilendirme özelliği getirdi. Artık çocuk hesaplarında Discord sesli sohbet, Apple Music ve Spotify üzerinden müzik akışı, YouTube ve Twitch üzerinden yayın yapılabilecek.

PlayStation Pulse Elite kablosuz kulaklık, Pulse Explore kablosuz kulaklık ve PlayStation Link USB adaptörünün cihaz yazılımı da güncellendi.

PS5’te Discord sesli sohbetine doğrudan nasıl katılırım?

PS5 konsolunuzda kontrol merkezini görüntülemek için PS düğmesine basın ve Game Base içindeki Discord sekmesine gidin.

Daha sonra bir Discord sunucusuna veya DM grubuna katılmayı ve tercih ettiğiniz ses kanalını seçebilirsiniz. Ayrıca diğer kanal katılımcılarını görebilir ve birisi sizi doğrudan aradığında konsol bildirimleri alabilir ve hemen katılabilirsiniz.

Discord sesli sohbet özelliği ilk olarak Japonya/Asya ile başlayacak, ardından Avrupa, Avustralya/Yeni Zelanda, Orta Doğu ve Amerika’daki kullanıcılara sunulacak.

Özelliği kullanabilmek için PSN ve Discord hesaplarınız birbirine bağlı olmalı. Hesaplarınızı henüz bağlamadıysanız, nasıl yapacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

ps5, discord, sesli sohbet

PS5 sistem yazılımı güncellemesi 24.04-09.40.00

 • Çocuk hesapları artık PlayStation Network için hesaplarına üçüncü taraf hizmetleri ve uygulamaları ilişkilendirerek oyun deneyimlerini geliştiren özelliklerden ve avantajlardan faydalanabilecektir.
  • PS5’te çocuk hesapları kullanan daha küçük oyuncular, Discord sesli sohbet, Apple Music ve Spotify üzerinden müzik akışı, YouTube ve Twitch üzerinden oyun yayını ve paylaşımı gibi özellikleri kullanmak için hesapları ilişkilendirebilir.
  • Ebeveynler ve vasiler için yeni ebeveyn kontrolleri mevcuttur. Bu kontroller, çocuklarının üçüncü taraf hizmetler ve uygulamalarla olan hesap ilişkilendirmeleri konusunda ebeveyn ve vasileri bilgilendirir ve bunları yönetmelerine izin verir. Kullanılabilirlik; yaşa, ebeveyn kontrol ayarlarına ve ülkeye/bölgeye göre değişebilir.
 • Artık doğrudan PS5 konsolunuz üzerinden Discord sesli sohbeti başlatabilir veya bu sohbetlere katılabilirsiniz. Sunucularınıza ve doğrudan aramalara erişmek için kontrol merkezinde Game Base’i açın ve Discord sekmesini seçin.
 • PULSE Elite kablosuz kulaklık, PULSE Explore kablosuz kulaklık ve PlayStation Link USB adaptörün cihaz yazılımını güncelledik.
  • PlayStation Link bağlantı kararlılığı iyileştirildi.
  • PULSE Elite kablosuz kulaklık setinde, ses kablosu ses giriş jakına bağlandığında gücün kapanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
  • PULSE Elite kablosuz mikrofonlu kulaklık setinde, PlayStation Link bağlantısı kurulduktan sonra yanan durum göstergesinin parlaklığı artık daha azdır.
 • Sistem yazılımı performansını ve kararlılığını iyileştirdik.
 • Bazı ekranlardaki mesajları ve kullanılabilirliği iyileştirdik.

PS5 daha önce 7.00 güncellemesiyle Discord sesli sohbet işlevi almıştı. Ancak o özellik, Discord uygulamasını mobil cihazınızda veya bilgisayarınızda açmanızı gerektiriyordu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.