DualSense’in tetik özelliklerini test etmeyi sağlayan bir mobil uygulama geliştirildi

PS5 kontrol cihazının özelliklerini test etmeye imkan tanıyan bir uygulama geliştirildi. PS5 Controller Trigger Test adlı uygulama, oyun başlatmaya gerek kalmadan DualSense’in tüm tetik efektlerini denemeyi sağlıyor.

İngiltere’de yaşayan 20 yaşındaki geliştirici Rihab Mehboob tarafından iOS cihazlar için tasarlanan PS5 Controller Trigger Test uygulaması, kullanıcıların tüm etkilerini tam olarak deneyimlemeye olanak tanıyor. Örneğin, bir oyunda silah kullanırken aldığınız tetik titreşiminin frekansını, direnç gücünü ve geri bildirimini ayarlayabiliyorsunuz.

Bazı oyunlar, uyarlanabilir tetiklerden yararlansa da, DualSense kontrol cihazını PS5’te manuel olarak test etmenin ve ayarlamanın resmi bir yolu yok. Uygulama tam olarak bunu yaparak DualSense kontrol cihazındaki farklı tetik efektlerini ve direnç seviyelerini oyunda olmadan denemenize izin veriyor.

PS5 Controller Trigger Test neler sunuyor?

İlk olarak uygulama aracılığıyla DualSense kontrol cihazınızı iOS cihazınıza bağlamanız gerekiyor. Kullanıcı arayüzü sade ve basit. DualSense’in pil ömrünün ne kadar olduğunu görebilmenizi, kontrol cihazının ışık rengini değiştirebilmenizi ve tetikleri test etme gibi birkaç özelliğe erişmenizi sağlıyor.

Uygulamada kontrol cihazındaki L2 ve R2 tetiklerinin titreşim, geri bildirim ve silah geri bildirimini test edebiliyorsunuz. Tetiklerdeki titreşim geri bildirimini test etmek istiyorsanız, başlangıç ​​konumunu, tetikler yanıt vermeden önce ne kadar basmanız gerektiğini, titreşim etkisinin frekansıyla birlikte ayarlayabiliyorsunuz.

PS5 Controller Trigger Test, App Store’da iPhone ve iPad desteğiyle 34.99 TL‘ye satılıyor. Her ikisinde de uygulamayı kullanmak için iOS/iPad OS 14.5 veya üstü bir sürüm olması gerekiyor. Aynı zamanda Mac desteğinin olduğu da belirtiliyor ancak Apple’ın M1 çipi tarafından desteklenen bir Mac’e ihtiyacınız olacak.

Geliştirici, IGN‘e yaptığı açıklamada, PS5 Controller Trigger Test uygulamasını şimdilik Android cihazlara getirme planı olmasa da, Android için kod yazmayı öğrenmeyi çok istediğini belirtti.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.