God of War Ragnarok, Suudi Arabistan’da +18 olarak derecelendirildi

God of War Ragnarok, çıkış tarihinin PSN veritabanında görülmesinin ardından ilk derecelendirmesini de aldı. Suudi Arabistan’ın derecelendirme kurulu, heyecanla beklenen aksiyon-macera oyununu 18 yaş ve üzeri (veya yetişkin) olarak değerlendirdi.

Suudi Arabistan’ın Görsel-İşitsel Medya Genel Komisyonu (GCAM), God of War Ragnarok’u derecelendirdi ve resmi hesabı aracılığıyla bir paylaştı. Santa Monica Studio’nun oyunu dünya çapındaki derecelendirme kurullarına gönderip göndermediği belli değil. Öte yandan GCAM’ın resmi sitesinde oyun hakkında henüz bir derecelendirme bildirimi yok. Yani kurum, devam oyunu için ön değerlendirme yapmış olabilir.

Oyun sektöründe yaş derecelendirmelerini genellikle çıkış tarihi duyuruları takip eder. Bu nedenle yakında yeni derecelendirmeler ve çıkış tarihinin geldiğini görebiliriz. PSN sızıntısına göre God of War Ragnarok, 30 Eylül 2022‘de piyasaya sürülecek. Yine de bu tarihin yer tutucu olabileceği konusunda şüpheler var.

Keşfedilen tarih Cuma gününe denk geliyor. Sony, son yıllarda PlayStation’a özel birçok oyununu Salı yerine Cuma günü piyasaya sürmeye başladı. Belki de konsol devi, Kratos ve Atreus’un İskandinav topraklarındaki son macerasını gelecek sonbaharda oyuncularla buluşturabilir.

God of War Ragnarok hakkında yeni bilgiler ve çıkış tarihi açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Eylül ayındaki PlayStation Showcase etkinliğinde yayınlanan ve oynanış görüntülerini içeren ilk fragmanı buradan izleyebilirsiniz. Aksiyon macera oyununun PS4 ve PS5 için geliştirildiğini hatırlatalım. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.