PS5 kullanıcıları, ekran görüntülerini ve kliplerini PlayStation App aracılığıyla paylaşabilecek

Sony, PS5 oyuncularının oyun içi ekran görüntülerini ve video klipleri PlayStation App aracılığıyla paylaşabilecekleri bir özelliği test ediyor. Özellik şu anda yalnızca Kanada ve Japonya’da kullanıma açıldı ve yakında tüm kullanıcılara gelmesi bekleniyor.

PS5 kullanıcıları, otomatik yükleme (auto upload) özelliği etkinleştirildikten sonra aldıkları ekran görüntüleri ve videolar otomatik olarak PlayStation App’e yüklenecek. Yakalanan içerikler, 14 gün boyunca uygulamada kalacak ve oyuncular, onları indirip sosyal medyada paylaşabilecek. Videolar, isteğe bağlı olarak mikrofon kaydını da içerecek.

Sony’ye göre, PlayStation App aracılığıyla paylaşmak istenen videolar üç dakikadan kısa olmalı ve 4K olmamalı. Otomatik yakalanan Kupa ve Activity Challenge anları uygulamaya yüklenemeyecek. Sadece Oluştur Menüsü veya Oluştur düğmesi kısayollarından alınan ekran görüntüleri kullanılabilecek.

Özelliğin ne kadar süre betada kalacağı bilinmiyor. Sony, betayı istediği zaman sonlandırabileceğini, değiştirebileceğini veya ekran görüntüsü paylaşma işlevinin nihai sürüme gelmeyebileceğini de belirtiyor. Neticede bu bir deneme süreci oyuncular ilgi gösterir ve denemeler başarılı olursa, özelliği yakında PlayStation App’te görebiliriz.

Betada yer almak için PlayStation Plus üyeliği gerekli değil ancak özellik sunulduğunda oyuncuların aboneliğe ihtiyacı olup olmayacağı belli değil. İşlevin PlayStation 4 konsollarına da gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Yine de çok fazla umutlanmamakta fayda var. Özellikle ilgili ilk resmi detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Sony, PS5 güncellemelerini kademeli olarak kullanıma sunuyor. En son PS5 sistem yazılımı, SSD depolama genişletme işlevini etkinleştirmişti. Yeni özellik, bir sonraki sistem yazılımının gözdelerinden biri olabilir. Kullanıma açıldığında kullanımını ve diğer tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.