PS5 ile birlikte satışa sunulan aksesuarlar ve özellikleri

Sony, PlayStation 5 konsolu ile birlikte çeşitli aksesuarları satışa sundu. PS5, DualSense kontrol cihazının yanı sıra oyun deneyimini geliştiren yeni nesil kulaklık, kamera, uzaktan kumanda ve şarj istasyonu gibi cihazlarla karşımıza çıktı.

PS5, Dualsense’in ötesinde oyuncular için deneyimi daha sürükleyici hale getiren aksesuarların tanıttı. Kullanıcılara yeni nesil kablosuz kulaklık, kamera, uzaktan kumanda ve DualSense kontrol cihazları için şarj istasyonu da dahil olmak farklı aksesuar seçenekleri sunuluyor. Sony, aksesuarlardan neler bekleyebileceğimize dair bilgileri açıkladı. Gelin, oyunların geleceğine yöne veren bu cihazlara daha yakından bakalım.

PS5 ile birlikte satışta olan aksesuarlar:

PS5, HD Kamera

HD Kamera

PlayStation 5 için yeniden tasarlanan HD kamera, 1080p çekimler yapmaya olanak sağlayan çift lensiyle eski PlayStation Camera aksesuarının yerini aldı. PS4 oyuncularına sunulan kamera 720p 60 FPS kayıt olanağı sağlıyordu. Yeni kamera ile PS5’te oyun keyfinin tadını çıkarırken yayınlarınızı ve içeriklerinizi zengineştirebilirsiniz.

Oyunlardaki destansı anları kameranın çift geniş açılı lensiyle akıcı, net tam-HD olarak yakalayabilirsiniz. DualSense kablosuz kontrol cihazınızın “Oluştur” düğmesiyle kendinizi ve oyununuzu kayıt altına alıp yayınlayabilirsiniz. HD kamerayı, dahili ayarlanabilir standıyla TV’lerin üstünde veya altında kurulumunuza uyacak bir açı ile yerleştirebilirsiniz. Ayrıca PS5 konsolunun dahili arka plan kaldırma araçlarını kullanarak HD kamera ile arka planı kesme veya tamamen yok etme özelliği bulunan resim içinde resim moduyla kendinizi oyununuzun içine ekleyebilirsiniz.

PS5 HD kamera, teknoloji marketlerde 569 TL‘den satılıyor.

PS5, Pulse 3D kablosuz kulaklık

Pulse 3D kablosuz kulaklık

PlayStation 5 ile birlikte oyunculara vadedilen en önemli özelliklerden biri de yeni nesil 3D ses teknolojisiydi. Artık yeni Pulse 3D kablosuz kulaklık, PS4’te kullanılan PlayStation Gold kablosuz kulaklığın yerine geçti. PS5 konsollarında 3D ses için incelikle ayarlanan Pulse 3D kablosuz kulaklık, çift gürültü önleyici mikrofona, USB Type-C şarj girişine ve erişilebilirlik sunan kontrol düzenine sahip.

Pulse 3D kablosuz kulaklığı 3.5mm’lik jak ses kablosu destekleyen cihazlarda ve PlayStation VR ile kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Dahili şarj edilebilen pili sayesinde 12 saate kadar kablosuz oyunun keyfini çıkarabilirsiniz. Kulaklığı PS5 ve PS4 konsollarının yanı sıra içeriğindeki adaptör sayesinde uyumlu Windows ve macOS bilgisayarlara da bağlayabilirsiniz.

Pulse 3D kablosuz kulaklık 1.099 TL bandında satılıyor.

PS5, uzaktan kumanda

Uzaktan kumanda

Uzaktan kumanda sezgisel medya ve TV kontrolü ile PS5 konsolunuzdaki eğlence seçenekleri arasında rahatça gezinmenize olanak tanıyor. Özel uygulama düğmeleri sayesinde konsol kapalıyken bile tek bir düğmeye basarak Disney+, Netflix, Spotify ve YouTube hizmetlerini başlatabilirsiniz. Ayrıca oynat/duraklat, hızlı ileri ve hızlı geri düğmeleriyle medyayı hızlı bir şekilde kontrol edebilir, dahili kızıl ötesi vericisiyle uyumlu TV’lerin ses ve güç ayarlarını yapabilirsiniz.

PS5 uzaktan kumandası 329 TL fiyat etiketiyle bulunabiliyor.

DualSense şarj istasyonu

DualSense şarj istasyonu

DualSense şarj istasyonu, yeni nesil DualSense kontrol cihazlarını rahatlıkla şarj edebilmeniz için tasarlandı. Yerleştirmeli şarj istasyonuyla iki adede kadar desteklenen DualSense kablosuz kontrol cihazlarını hızlı ve kolayca şarj edebilirsiniz. Kontrol cihazlarınız PS5 konsolunuza bağlıyken olabildiğince hızlı şarj oluyor, bu sayede performansınızdan ödün vermeden USB bağlantı noktalarına bağlı kalmamış oluyorsunuz.

PS5 DualSense şarj istasyonu 299 TL‘den satışa sunuluyor. Diğer yandan sadece DualSense oyun kolunu 899 TL‘ye alabiliyorsunuz. Yeni nesil kontrol cihazı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.