Sony yakında PS5 kullanıcılarına Topluluk Oyun Yardımı özelliğini sunacak

PS5 yakında yayınlanacak bir sistem güncellemesiyle mevcut Oyun Yardımı özelliğinin geliştirilmiş hali olan Topluluk Oyun Yardımı (Community Game Help) özelliğini tanıtacak.

Adından da anlaşılacağı gibi Topluluk Oyun Yardımı, oyunculardan diğer oyuncular için yararlı ipuçları ve tavsiyeler alacak. Sony, PS5 oyuncularından topladığı oynanış görüntülerinin rehber gibi kullanılmasını sağlayacak.

Yeni özellik, PS Plus aboneliği olmayanlar da dahil olmak üzere tüm PS5 oyuncularının kullanımına sunulacak. Daha önce Oyun Yardımı yalnızca abonelerin kullanımına açıktı.

God of War Ragnarok, DLC

Topluluk Oyun Yardımı, PS5 oyuncuları bir oyunda belirli etkinlikleri tamamladığında otomatik olarak video kaydı alacak. Bunlar, bir moderatör tarafından incelenmeden ve oyuncuların izlemesi ve derecelendirmesi için Sony sunucularına yüklendikten sonra konsollardan kaldırılacak.

Kısaca bir oyunda belirli bir noktada takılıp kalırsanız, sizi doğru tarafa yönlendiren faydalı videolara sahip olacaksınız. Yeni özellik aynı zamanda geliştiricilerin kendileri tarafından sağlanan faydalı ipuçlarını da içerecek.

Özelliğe aynı şekilde DualSense üzerindeki PS düğmesine basarak İpuçları simgesini içeren Aksiyon Kartıyla erişebileceksiniz. Aynı zamanda mevcut Oyun Yardımı gibi PS App’te de mevcut olacak.

PS5, Topluluk Oyun Yardımı

PS5 Topluluk Oyun Yardımı nasıl açılır?

Diğer PS5 oyuncularına yardım etmek isteyenlerin Topluluk Oyun Yardımı’na katılmak için aşağıdaki adımları izlemeleri gerekecek:

  • Ayarlar > Yakalanan Görüntüler ve Yayınlar > Otomatik Yakalamalar Topluluk Oyunu Yardımı yolunu izleyin gidin ve ardından programa katılmak için [Katıl] öğesini seçin.
  • Ayrıca oyununuzdan ayda kaç videonun çekilmesine izin vereceğinizi kontrol etmek için aylık yakalama sınırını da seçebilirsiniz.

Topluluk Oyun Yardımı’na konsolun Ayarlar menüsünden istediğiniz zaman kaydolabilir ve çıkabilirsiniz. Özelliğe dair diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Gelecekteki PS5 sistem yazılımı güncellemelerini, donanım duyurularını ve Sony’nin konsoluna dair diğer tüm haberleri buradan takip edebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.