PS5 ve DualSense’in yeni renkleri tanıtıldı: Deep Earth Koleksiyonu!

Sony, PS5 ve DualSense kontrol cihazının yeni renklerini tanıttı. Deep Earth (Derin Dünya) adlı koleksiyon üç farklı metalik renkte gelecek.

Yeni kapaklar ve kontrol cihazları metalik bir görünüme sahip olacak. Renkler, “erimiş” Volkanik Kırmızı, “cazibeli” Kobalt Mavisi ve “parlak” Som Gümüş (Volcanic Red, Cobalt Blue ve Sterling Silver) olarak adlandırıldı.

PS5 ve DualSense’in yeni renklerini sergileyen tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Ayrıca detaylara ve diğer görsellere buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni PS5 kapakları ve DualSense’ler ne zaman satışa çıkacak?

Deep Earth Koleksiyonu için ön siparişler 4 Ekim’de başlayacak. Volkanik Kırmızı ve Kobalt Mavisi aksesuarlar 3 Kasım’da, Som Gümüş aksesuarlar 26 Ocak’ta piyasaya sürülecek.

Aksesuarlar, PS Direct üzerinden sadece ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Belçika, Lüksemburg, Hollanda, İtalya, İspanya, Avusturya ve Portekiz’de ön sipariş verilebilecek. Deep Earth koleksiyonu dünya çapındaki perakendecilerde de satışa sunulacak.

DualSense kontrol cihazlarının perakende fiyatı $74.99 USD / ¥9,980 / €74.99 / £64.99 olacak. Konsol kapakları ise $59.99 USD / ¥7,980 / €59.99 / £49.99 fiyat etiketiyle satılacak.

PS5, kapaklar, Deep Earth

Tasarım ekibinden Satoshi Aoyagi, yeni renklerin ardındaki felsefeyi şöyle açıklıyor:

“DualSense kontrol cihazı ve PS5 konsol kapağı renklerinden oluşan bu yeni koleksiyonu hazırlarken, Dünya gezegeninin derinliklerinde bulunan güzel ve güçlü tonlardan ilham aldık. Sofistike bir dokunuş için metalik bir kaplama ekleyerek renkleri yükselttik.”

Ekibin bir diğer üyesi Leo Cardoso ise Volkanik Kırmızı, Kobalt Mavisi ve Som Gümüş renklerini şu sözlerle tanımladı:

“Volkanik Kırmızı, zengin, parlak bir kırmızı tona sahiptir. Kobalt Mavisi ise ilgi çekici mor ipuçlarıyla birlikte derin bir mavi tonu sunuyor. Son olarak Som Gümüş, hafif mavi alt tonlu klasik bir estetik sergiliyor.”

PS5 ve DualSense kontrol cihazının yeni renklerini nasıl buldunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.