PUBG 2024 yol haritası: Unreal Engine 5, yıkılabilir öğeler ve daha fazlası

Krafton, PUBG: Battlegrounds için 2024 yol haritasını paylaştı. Popüler battle royale oyununa bu yıl büyük dokunuşlar yapılacak.

PUBG: Battlegrounds geliştiricileri yaklaşık 24 dakikalık bir videoda, oyuna bu yıl boyunca ücretsiz olarak eklenecek bir dizi yeni özelliği ve planlanan iyileştirmeleri paylaştı.

Unreal Engine 5 motoruna geçiş, yıkılabilir öğeler, kullanıcıların içerik üretip deneyimleyebileceği bir mod, silah laboratuvarı, çeşitli iyileştirmeler ve daha fazlası yolda.

PUBG geliştiricileri, oyunun kuralını değiştirecek yenilikler planlıyor

Ekip, 7. yıl dönümünü kutlayan PUBG’yi Unreal Engine 5 motoruna taşımaya başladığını ve Kullanıcının Geliştirdiği İçerik (UGC) hizmetinin temellerini atmak için de çalıştıklarını belirtti.

UGC, Fortnite’ın Kreatif moduna benzer bir deneyim olacak gibi görünüyor. Krafton’a göre bu özellikle PUBG oyuncuları, kendi içeriklerini oluşturup bunlarla etkileşime girebilecek.

Pubg, Battlegrounds, battle royale

Ayrıca oyunun kuralını değiştirecek bir özellik olan yıkım öğeleri de oyuna dahil olacak. Böylece oyuncular binaların bazı kısımlarını stratejik olarak yok ederek yeni saldırı yolları açma veya savunma bariyerleri inşa etme fırsatı yakalayacak.

Yıkılabilir ortamlar, önümüzdeki Nisan ayı güncellemesinde bir ön izleme olarak sunulacak. Ardından özellik üzerinde iyileştirmeler ve genişletmeler yapılacak.

Öte yandan oyuncuların değerlendirme aşamasındaki silah düzenlemelerini test edip geri bildirim vermesine olanak tanımak için silahlardaki denge değişiklikleri, Normal ve Dereceli modlar yerine ilk olarak Arcade’e gelecek.

Pubg, battle royale, silahlar

Arcade’deki Silah Laboratuvarı, oyuna gelecek silah değişikliklerini ilk elden deneme fırsatı sağlayacak. Gelecek 28.2 yamasıyla birlikte Hafif Makineli Silah dengelemesinin getirdiği yenilikleri Arcade’den hemen deneyebileceksiniz.

Ardından Silah Laboratuvarı’ndan elde edilen oyun kayıtları analiz edilecek ve geri bildirimler değerlendirilecek. HMS dengelemesi Haziran ayında oyuna gelecek.

Tüm bunların yanı sıra PUBG: Battlegrounds’un eşleştirme sistemi ve anti-hile özellikleri de iyileştirilecek. Krafton’un 2024 yol haritasına buradan ulaşabilirsiniz.

PUBG ilk olarak Mart 2017’de Steam aracılığıyla PC’de yayınlandı ve dünyanın en büyük oyunlarından biri oldu. Oyun, Ocak 2018’de eş zamanlı 3.257.248 oyuncuyla platformda rekoru belirledi.

Şu anda konsollarda ve mobil cihazlarda var olan oynaması ücretsiz battle royale oyunu, mobil cihazlarda 1 milyarın üzerinde indirildi. Görünüşe göre oyunun yolculuğu Unreal Engine 5 ile uzun vadeli ve daha kaliteli olacak.

Aramızda PUBG: Battlegrounds oynayanlar varsa yorumlarını ve oyuna dahil edilmesini istediği özellikleri yorumlarda paylaşabilirler. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.