Sony, Implicit Conversions ile daha fazla PS2 oyununu PS Plus’a getirebilir

Retro oyunları modern donanımlara taşıyan Implicit Conversions, PS2 oyunlarını PS Plus Premium/Deluxe kataloğuna getirmek için Sony ile birlikte çalışıyor.

Implicit Conversions, eski Ubisoft çalışanı Robin Lavallée ve Sony emektarı Jacob Stine tarafından kuruldu. Stine, konsol devine katılmadan önce PS2 emülatörü PCSX2 üzerinde çalışıyordu.

Stüdyonun PS2 oyunlarına yönelik çalışmaları, hafta sonu TimeExtension ile yapılan bir röportajın ardından ilgi odağı haline geldi. Yayın daha sonra Implicit’in PS2 oyunlarını PS5’e getirmesiyle ilgili açıklamayı geri çekerek bunu bir “hata” olarak nitelendirdi ve özür diledi.

Ancak Implicit, LinkedIn sayfasında (sonra açıklamayı değiştirdi) açıkça PS1, PS2 ve PSP oyunlarını PS4 ve PS5’e getirmek için Sony Interactive Entertainment / PlayStation ile birlikte çalıştığını belirtiyordu:

“Müşterilerimiz arasında PS1, PS2 ve PSP oyunlarını PS4 ve PS5’e getirmek için birlikte çalıştığımız Sony Interactive Entertainment / PlayStation var. Ortaklarımızdan ve yayıncılarımızdan bazıları Disney Interactive, Bandai Namco, Square Enix, Konami, Capcom, Team17 ve Bend Studio’dur.

PlayStation Plus Premium abonelik programı için aralarında The Legend of Dragoon, Ape Escape, Valkyrie Profile, Resident Evil, Tekken 2 ve daha fazlasının da bulunduğu 60’tan fazla oyunun yayınlanmasına yardımcı olduk.”

TimeExtension’ın neden geri adım attığı belli değil. İlginç bir şekilde, açıklamada yer alan ilk satır da LinkedIn sayfasında değiştirildi. Görünüşe göre Sony, ortaklığın açığa çıkmasına razı değil.

PS Plus aboneleri hizmette yeni PS2 klasikleri görmeyi umuyorlar ve PlayStation, ortalığın da desteğiyle kataloğu daha da genişletebilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.