Quantic Dream, Star Wars Eclipse adlı yeni oyununu duyurdu

Quantic Dream, son dönemde söylentilere konu olan Star Wars oyununu The Game Awards 2021’de duyurdu. Star Wars Eclipse adlı yeni oyun, Skywalker Saga’dan yaklaşık 200 yıl öncesinde geçen High Republic (Yüksek Cumhuriyet) dönemini konu alacak.

Yüksek Cumhuriyet dönemi, Jedi Düzeni ve Cumhuriyet‘in altın çağı olarak tanımlanıyor. Star Wars Eclipse, Jedi Düzeni’nin ve baskın yapmak için hiperuzay teknolojisini kullanan yeni bir yağmacı grubu olan Nihil ile mücadelesini konu alan kitap ve çizgi romanlara odaklanıyor.

Star Wars Eclipse, hikaye odaklı bir aksiyon macera oyunu olacak

Star Wars Eclipse, Yoda

Yapılan resmi açıklamaya göre hikaye odaklı aksiyon macera oyunu, her biri kendi yolları, yetenekleri ve rolleri olan benzersiz yeni karakterler ve özgün bir hikaye içerecek. Oyuncular, Dış Halka’nın keşfedilmemiş bir bölümünde hassas bir şekilde dengelenmiş olan barışı değiştirebilecek olayların merkezinde olacak.

Quantic Dream, Heavy Rain, Beyond: Two Souls ve Detroit: Become Human gibi etkileşimli anlatı oyunlarıyla tanınıyor. Görünüşe göre yeni Star Wars oyunu, stüdyoyu tarzının dışına çıkaracak. Stüdyo, yeni projesini aksiyon macera oyunu olarak tanımlamasına rağmen bunu fragmana yansıtmadığı görülüyor.

Yine de görüntülerde, Star Wars hayranlarının tanıyabileceği bazı detaylar da var. Ticaret Federasyonu gemileri ve Coruscant’taki Jedi Konseyi Odası’nda genç Yoda göze çarpıyor. Ayrıca bir evcil hayvan bakıcısı, biraz Mon Calamari, hareketli bir pazar yeri, hız bisikletleri, yıldız gemileri ve galaksiden çeşitli manzaralar var. The Game Awards’ta paylaşılan ilk tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Star Wars Eclipse, Lucasfilm Games ile birlikte geliştiriliyor ve henüz erken geliştirme aşamasında. Bu nedenle Quantic Dream, henüz bir çıkış tarihi veya platform açıklamadı. Oyunla ilgili detaylar açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.