Quantic Dream’in Star Wars oyunu Yüksek Cumhuriyet döneminde geçebilir

Geçtiğimiz Eylül ayında Detroit: Become Human’ın geliştiricisi Quantic Dream’in bir Star Wars oyunu üzerinde çalıştığı iddia edilmişti. Yeni bir rapor, gizemli Star Wars projesinin yeni High Republic (Yüksek Cumhuriyet) döneminde geçtiği bildiriliyor.

GamesBeat muhabiri Jeff Grubb’a göre, Star Wars Eclipse olarak adlandırılan proje, Skywalker Saga’dan yaklaşık 200 yıl önce, varlıklı Yüksek Cumhuriyet döneminde geçiyor. Dönemin, binlerce yıl öncesine dayanan ve Star Wars: Knights of the Old Republic’in geçtiği Eski Cumhuriyet ile aynı olmadığını belirtelim.

Grubb, Eclipse’in yıl sonundan önce duyurulacağını düşündüğünü belirtti. Yani Quantic Dream, oyunu Aralık ayındaki The Game Awards 2021’de duyurabilir. Geçtiğimiz hafta, etkinlikte 40-50 oyuna yer verileceği ve yeni oyunların çift haneli rakamlara ulaşacağı açıklanmıştı.

Star Wars, High Republic, Yüksek Cumhuriyet

Yüksek Cumhuriyet dönemi ilk olarak Star Wars Adventures (2017) serisindeki The Lost Stories, Part 1 adlı çizgi romandaki bir flashback’te göründü. Ardından 2019 yılındaki sesli drama Dooku: Jedi Lost‘ta bahsedildi ve 2020 yılında The Rise of Kylo Ren çizgi romanında tanımlandı. Ayrıca yakında ekranlara gelecek olan TV dizisi Star Wars: The Acolyte‘da ilk kez ekrana gelecek.

Star Wars kronolojisinde daha önce detaylandırılmamış bir dönem olan Yüksek Cumhuriyet, galaksisinin barış ortamından uzaklaşmaya başladığı bir zaman olarak nitelendiriliyor. Jedi sayısı, tehditleri uzaklaştırmak için oldukça fazla ve galaktik kültür bir rönesanstan geçiyor. Tabii her şey ters gidene kadar.

Yüksek Cumhuriyet, yeni projelerle işlenmeye devam edecek. Quantic Dream, yeni oyunu aracılığıyla dönemin daha iyi tanımlanmasını sağlayabilir. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.