Wesker’i seslendiren aktör, Resident Evil 4 Remake’ten konsept görseli paylaştı

Resident Evil serisinde Wesker’i seslendiren D. C. Douglas, Resident Evil 4 Remake için konsept sanatı paylaştı. Bir Twitter hesabı tarafından ekran görüntüsü alınan ve yeniden yayınlanan görselin, oyunun Separate Ways bölümünden olduğu iddia ediliyor.

Resident Evil 4 Remake konsept görselini Twitter’da paylaşan @BewareCreepyVAs hesabı, Douglas’ın görüntüleri bazı hayranlarla paylaştığını ve onları yayınlamamaları konusunda tembihlediğini doğrulayan kanıtlara sahip olduğunu öne sürdü. Görüntülerin gerçek olup olmadığı bilinmese de, sosyal medyada yayılmasından kısa bir süre sonra Douglas, Twitter hesabını sildi.

Seperate Ways, Resident Evil 4’te bulunan bir bonus oyundu. Ana oyunu tamamlayarak kilidini açabildiğiniz 5 bölümlük kısa hikayede Ada Wong olarak oynuyordunuz. Görevler boyunca Leon Kennedy de birkaç kez karşınıza çıkıyordu.

VGC, geçtiğimiz yıl yayınladığı bir raporda, Resident Evil 4 Remake’in eski PlatinumGames başkanı Tatsuya Minami tarafından kurulan Osaka merkezli M-Two stüdyosu tarafından 2018 yılından beri geliştirilmekte olduğunu bildirmişti.

M-Two hakkında çok az şey bilinse de, şirket hakkında bilgisi olan kişiler, stüdyonun kısmen Capcom tarafından finanse edildiğini, Metal Gear Rising ve Bayonetta 2 ekiplerinden geliştiriciler de dahil olmak üzere bazı eski PlatinumGames çalışanlarından oluştuğunu söyledi.

Bununla birlikte, bazı kaynaklara göre geçen yılın sonlarında gerçekleştirilen önemli bir proje incelemesinin ardından M-Two’nun RE4 Remake üzerindeki rolünün önemli ölçüde azaltılmasına karar verildi. Capcom’un Resident Evil ve Devil May Cry oyunlarından sorumlu olan Division 1 ekibinin projeye liderlik etmek üzere görev aldığı konuşuluyor.

Resident Evil 4 Remake’in görev değişikliği kapsamında kısmen yeniden başlatıldığı ve oyunun 2023 yılına kadar ertelenebileceği bildiriliyor. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.