Dying Light 2’nin PS5 dosya boyutu ve önyükleme tarihi ortaya çıktı

Dying Light 2 Stay Human, PS5 oyuncularını depolama gereksinimi açısından zorlamayacak gibi görünüyor. Sony veritabanından aldığı bilgileri paylaşan PlayStation Game Size Twitter hesabı, oyunun dosya boyutunun 21 GB olacağını ortaya koydu.

Dying Light 2’nin dosya boyutu, ilk gün yamasını içermiyor. Yani geliştirici Techland, birinci şahıs hayatta kalma oyununu piyasaya sürdüğü gün bir güncelleme yayınlamayı planlıyorsa, dosya boyutu daha da artabilir. Yine de Dying Light’ın devam oyunu, PS5 kullanıcıları için makul bir boyutta gelecektir.

Dying Light 2’nin ön yükleme tarihi belli oldu

PlayStation Game Size, Dying Light 2’nin 4 Şubat 2022’deki küresel lansmandan iki gün önce, 2 Şubat tarihinde önyüklemeye hazır olacağını ortaya koydu. Oyunun önyükleme tarihi, piyasaya sürüleceği tarihle tutarlı görünüyor ancak farklı sürümlerde değişiklik gösterebilir.

Dying Light 2 Stay Human’ın ertelenmeden önce 2021 yılı içinde çıkması planlanıyordu. Ancak Techland, oyunu iyileştirmek ve optimize etmek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu belirterek Şubat 2022‘ye ertelemişti. Zombi temalı oyun, Elden Ring, Saints Row ve Horizon Forbidden West gibi en çok beklenen oyunlardan bazılarıyla rekabet etmek zorunda kalacak.

Geliştirici Techland, sancılı bir süreç geçiren devam oyununun yanı sıra Dying Light için PS5 ve Xbox Series X/S yaması üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Dying Light için geliştirilen yamanın sadece iyileştirmeler sunan bir güncelleme mi yoksa yeni nesil sürümler mi olacağı henüz bilinmiyor.

Yine de ilk oyunun 2016 yılında çıktığı ve stüdyonun Dying Light 2 Stay Human üzerinde yoğun olarak çalıştığı düşünüldüğünde geliştirilmiş yeni nesil sürümlerin gelmesi pek olası değil.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.