Resident Evil Village, 2021’in en çok bitirilen oyunu oldu

Oyun istatistiklerini takip eden web sitesi HowLongtoBeat, 2021 yılının inceleme verilerini yayınladı. Capcom’un korku oyunu Resident Evil Village, bu yıl oyuncular tarafından en çok tamamlanan oyunlardan biri oldu.

En çok tamamlananlar listesinde Resident Evil Village’ın ardından, Ekim ayında Nintendo Switch için piyasaya sürülen Metroid Dread, Insomniac Games’in PS5’e özel oyunu Ratchet & Clank: Rift Apart ve Hazelight’ın ödüllü kooperatif oyunu It Takes Two geliyor. Super Mario 3D World + Bowser’s Fury ilk beşi tamamladı.

2021 yılında en çok bitirilen oyunlar:

 1. Resident Evil Village
 2. Metroid Dread
 3. Ratchet & Clank: Rift Apart
 4. It Takes Two
 5. Super Mario 3D World + Bowser’s Fury
 6. Twelve Minutes
 7. Psychonauts 2
 8. NieR Replicant ver. 1.22474487139…
 9. The Medium
 10. Little Nightmares II

HowLongtoBeat, en az tamamlanan/en çok bırakılan olan oyunlar için de bir liste yayınladı. Outriders, The Medium, PS5’e özel Returnal ve Biomutant listede göze çarpan oyunlar arasındaydı. Returnal, her ne kadar yılın hit oyunları arasında yer alsa da, roguelike macera türünün doğası gereği yarım bırakılması şaşırtıcı değil.

2021’in en çok yarım bırakılan oyunları:

 1. Twelve Minutes
 2. Loop Hero
 3. The Ascent
 4. Outriders
 5. The Medium
 6. Returnal
 7. Oddworld: Soulstorm
 8. Back 4 Blood
 9. Cybershadow
 10. Biomutant

Bazı oyunların her iki listede de yer alması, oynayıp bitirenler kadar yarım bırakan oyuncuların da fazla olmasından kaynaklanıyor. Görünüşe göre Resident Evil Village, korku türünde olmasına rağmen, oyunculara sürükleyici bir deneyim sunarak sonuna kadar gitmelerini sağlıyor.

Resident Evil Village, The Game Awards 2021‘de Yılın Oyunu ödülünü It Takes Two’ya kaptırdı. Yine de oyunun tamamlanma oyunu ödülü hakeden oyunlar arasında olduğunu gösteriyor. Adaylar arasında en çok tamamlanan oyunlar listesinde yer alan Metroid Dread, Ratchet & Clank: Rift Apart ve Psychonauts 2 de yer alıyor.

HowLongtoBeat, istatistiklerin kullanıcılar tarafından gönderilen verilere dayandığını ve bu nedenle tamamen doğru olmadığını ekledi. Ancak geniş bir trafiğe sahip olduğu ve istatistiklerin en azından fikir almada etkili olabileceğini belirtmekte fayda var.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.