Respawn, Titanfall 3 için doğru zamanı ve fikri bekliyor

Respawn yeni oyunu Star Wars Jedi: Survivor ile yola devam ediyor. Peki stüdyodan yıllardır beklenen Titanfall 3 sonunda gelebilir mi?

Respawn’ın kurucusu Vince Zampella, Barron’s ile yaptığı yeni bir röportajda serinin hayranlarını umutlandıran ancak bir o kadar da temkinli bir açıklama yaptı.

Titanfall 3’ün bir gün çıkmasını çok istediğini söyledi. Yine de şu anda serinin bir sonraki oyunu üzerinde çalışmadıklarını ekledi:

“Şu anda hiçbir şey üzerinde çalışmıyoruz. Evet demekten nefret ediyorum, sonra insanlar buna kilitleniyor ve gelmeyince seni hedef alıyor. Ama bunun gerçek cevap olduğunu görmeyi çok isterim.”

Titanfall 3

Titanfall 3 doğru zamanda doğru adım olmalı

Zampella, Respawn’ı kurdu ve Titanfall ve Titanfall 2 üzerinde çalıştı. Hayranlar yıllardır Titanfall 3’ü istiyor ancak şu sıralar Apex Legends ve Star Wars projelerine odaklandılar.

Respawn, Titanfall serisine geri dönmesi durumunda doğru zaman ve doğru fikirin bir araya gelmesi gerektiğini savunuyor. Aksi taktirde devam oyununun gelişi mantıklı olmayacak.

Zampella, Apex Legends’ın Titanfall evreninde geçtiğini ve bunun hayranlar için önemli olduğunu düşünüyor. Ancak Titanfall 3 hakkında, “Yanıtlaması zor bir soru ama nihayetinde bir şeyler görmeyi çok isterim” diyor.

En son Titanfall Frontline, yıllar önce mobil cihazlar için duyurulmuş ve 2017 yılında iptal edilmişti. Ayrıca geçtiğimiz Şubat ayında EA’in tek oyunculu bir Titanfall oyununu iptal ettiği bildirildi.

Respawn, Apex Legends’ı yeni içerik ve güncellemelerle desteklemeye devam ediyor. Ek olarak, Star Wars tarafında yeni bir FPS oyunu ve Bit Reactor ile birlikte bir strateji oyunu yapıyor.

Sizce Titanfall 3 doğru bir hamle olur mu? Yıllar sonra yeniden doğan bir seri daha görebilir miyiz? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.