Return to Silent Hill filminin başrol oyuncuları belli oldu

Return to Silent Hill filminin filminin başrol oyuncuları belli oldu. Çekimlerin önümüzdeki ay başlayacağı bildirildi.

Deadline‘ın raporuna göre, Jeremy Irvine (War Horse) ve Hannah Emily Anderson (Jigsaw), Silent Hill 2 oyununa dayanacak olan Return to Silent Hill’e liderlik edecek.

Orijinal Silent Hill filminin yönetmeni Christophe Gans bir kez daha yönetmen koltuğuna oturdu. Filmin çekimleri önümüzdeki ay Almanya ve Doğu Avrupa’da başlayacak.

Silent Hill 2 Remake

Filmin uyarlandığı Silent Hill 2, ölen eşinden bir mektup alan James’in onu bir kez daha görme umuduyla, birlikte pek çok anıyı paylaştığı Silent Hill kasabasına gidişini konu alıyor.

Gans, Return to Silent Hill’in konusu ve başroldeki isimlere duyduğu güvene dair şunları söyledi:

“Return to Silent Hill, derinden aşık olan birinin, birini kurtarmak için cehenneme gitmeye razı olduğu mitolojik bir aşk hikayesi. Jeremy Irvine ve Hannah Emily Anderson’ın harika yetenekleri, bizi Silent Hill hayranlarını hem tatmin edeceğini hem de şaşırtacağını umduğum bir psikolojik korku dünyasına götürdüğü için çok mutluyum.”

Silent Hill 2 Remake, Pyramid Head

Filmin yapımcısı Victor Hadida ise Gans’ın sözlerine ek olarak şunları aktardı:

“Christophe ve ben, günümüzün sinema izleyicileri için bir Silent Hill versiyonu oluşturmak üzere, aynı zamanda video oyununu güncelleyen Konami’deki ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışıyoruz. İkonik canavarları yine bulacaksınız ama yeni tasarımlar da olacak. Bu yeni filmin ve Konami’nin güncellenmiş oyununun birlikte seriyi yıllarca ileriye taşıyacağına eminiz.”

Return to Silent Hill, oyuna bağlı kalsa da yeni yaratıklarla daha geniş bir anlatım sunacak gibi görünüyor. Filmin vizyon tarihi ve hikayeye dair detaylar şimdilik perde arkasında kalmaya devam ediyor.

Bu arada, Bloober Team tarafından geliştirilen Silent Hill 2 Remake, ilk 1 yıl boyunca konsolda PS5’e özel olacak. Oyunun çıkış tarihi henüz açıklamadı.

Merak edenler, geri dönen klasiğin ilk fragmanını buradan izleyebilirler. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.