Returnal 2.0 güncellemesi, Fotoğraf Modu ve kayıt noktası özelliğiyle geldi

Housemarque sözünü tuttu ve Returnal 2.0 güncellemesiyle oyuncuların mevcut döngülerini duraklatmalarına ve ilerlemelerini kaybetmeden oyundan çıkmalarına olanak tanıyan “Suspend Cycle” özelliğini getirdi. Yeni yama, oyunun benzersiz dünyasından kareler yakalamanızı sağlayan Fotoğraf Modu’nu da içeriyor.

Returnal’ın Suspend Cycle adlı özelliği yalnızca tek kullanımlık bir kayıt noktasına izin veriyor. Durdurduğunuz yerden oynamaya devam ettiğinizde kayıt noktası siliniyor ve tekrar kullanılamıyor. Oyunu bıraktığınız andan itibaren tekrar kayıt almak isterseniz, ilerlemeniz bulunduğunuz yeni noktadan itibaren tekrar yakalanıyor.

Boss savaşları, sinematikler veya yoğun savaş senaryoları sırasında kayıt alınamıyor. Yani standart bir kayıt özelliği değil. Housemarque, Returnal’ın roguelike tarzından uzaklaşmasını istemiyor. Üçüncü şahıs macera oyunu, doğası gereği yüksek riskler ve zorluklar barındırmaya devam edecek.

Returnal oyuncuları, Fotoğraf Modu’na kavuştu

Returnal

Returnal 2.0 güncellemesiyle, oyuncuların sıklıkla talep ettiği Fotoğraf Modu da geldi. Tek yapmanız gereken oyunu duraklatmak, Fotoğraf Moduna girmek ve anı ölümsüzleştirmek. Üstelik yakaladığınız görüntülerde çeşitli filtreler, efektler ve çerçeveler de kullanabiliyorsunuz.

Yama notları henüz yayınlanmasa da, hata düzeltmeleri ve yaşam kalitesi iyileştirmeleri de getirdi. Ayrıca Housemarque, PlayStation Blog‘da yayınladığı duyuruda, PS5’e özel Returnal’ın oyuncular tarafından harika karşılandığını ve topluluğun deneyimden keyif aldığını görmekten memnun olduğunu belirtti.

Son olarak, Returnal 2.0 güncellemesi için yayınlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.