Sea of Thieves, PS5’te Microsoft hesabı gerektirecek

Sea of Thieves yakında PS5 oyuncularına doğru yelken açacak. Ancak oyunu Sony’nin konsolunda oynarken bir Microsoft hesabına ihtiyacınız olacak.

Sea of ​​Thieves, geliştirici Rare’in 39 yıllık varlığındaki ilk PlayStation oyunu olacak. PlayStation Store‘a göre oyuncular, oyunu oynamak için bir Microsoft hesabına ihtiyaç duyacak.

Oyunun PS Store sayfasının sonunda, “Oynamak için Microsoft hesabı kaydı, Microsoft Hizmet Sözleşmesinin ve Gizlilik Bildiriminin kabul edilmesi gerekir.” ifadesi yer alıyor.

Sea of Thieves

Sea of Thieves neden Microsoft hesabı istiyor?

Axios muhabiri Stephen Totilo‘ya göre oyuncular PlayStation ve Microsoft hesaplarını bağlayabilecek. Böylece oyunun platformlar arası oyun ve sesli sohbet gibi özellikleri kullanılabilecek.

Sea of Thieves, kayıp hazineleri yağmalama, denizi birbirine katan savaşlara katılma, deniz canavarlarını alt etme, sulara gömülmüş krallıkları keşfetme ve kalelere baskın düzenleme gibi birçok deneyimle korsanlığın tadını çıkarma fırsatı vadediyor.

Sea of Thieves, Xbox, Rare

Devasa bir açık dünyada tek başınıza veya arkadaşlarınızla yelken açarak keşfe çıkabilir ya da çok sayıda korsanın uğrak noktası olan Çalkantılı Denizin yolunu tutarak daha fazla ödül toplayıp denizde yol alan diğer korsanlarla tanışabileceksiniz.

Xbox, uzun söylentilerin ardından geçtiğimiz hafta oyunun PS5’e geleceğini duyurdu. Ayrıca Hi-Fi Rush, Pentiment (Çıktı) ve Grounded da PlayStation ve Nintendo konsollarına taşınıyor. Microsoft şimdilik bu dört oyunun ötesine geçmeyi düşünmüyor.

Sea of Thieves, 30 Nisan’da PS5 için çıkacak. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.