Sifu, bu ayın PS Plus oyunları arasında yer alacak gibi görünüyor

Sony, Mart ayının PS Plus Essential oyunlarını bugün açıklayacak ancak güvenilir bir kaynak oyunlardan birini erken sızdırıldı.

Dealabs’ın özellikle PS Plus tarafında vurduğunu tutturan sızıntı kaynağı billbil-kun‘a göre gelecek ayın ücretsiz oyunları arasında muhtemelen dövüş sanatları aksiyon oyunu Sifu da yer alacak.

Diğer iki oyunu açıklanmasa da Sifu’nun üçlü arasında öne çıkan oyun olacağı söylenebilir. Billbil-kun artık eskisi gibi oyunların tamamını paylaşmıyor. Sadece aralarından en çarpıcı olanı seçiyor.

Sifu Mart ayının başrolü olacaksa diğerlerinin daha büyük oyunlar olması pek de mümkün görünmüyor. Neyse, en azından bir tanesini kurtarmış oluruz. Geçtiğimiz ayın oyunları hayal kırıklığıydı…

Gelecek ayın PS Plus Essential oyunları, 5 Mart’tan 2 Nisan tarihine kadar alınabilecek. Her zamanki gibi Sony’den resmi duyuru geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

Sifu

Sifu, dövüş oyunlarına yeni bir soluk getirmişti

Sifu, 2022’de PS5 ve PC için piyasaya sürüldü. Konsolda PS5’e özel olarak çıkan oyun, aynı yıl Nintendo Switch taşındı ve bir yıl sonra Xbox Series X/S oyuncularıyla buluştu.

Oynanışı, öldükçe yaşlanma mekaniği, zorlayıcı temposu ve ilgi çekici hikayesiyle beğeni toplayan dövüş sanatları oyunu, 2022’nin en iddialı bağımsız yapımlarından biri olarak karşımıza çıkmıştı.

Slocap, Sifu oyuncularına lansman sonrasında yeni zorluk modları ve Arenalar genişlemesi gibi yenilikler sunmuştu. Ancak geliştirici, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında son güncellemeyi yayınladı ve desteğini sonlandırdı.

Eğer Sifu’yu henüz oynamadıysanız, hazırlanın! PS Plus ile ücretsiz elde etmenin tadına varabilirsiniz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.