Sonic serisinin bir sonraki oyunu, ‘Sonic Frontiers’ ismiyle gelebilir

SEGA, geçtiğimiz Mayıs ayında, 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan bir Sonic oyunu üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Şirketin Japonya’da tescillediği yeni bir marka, oyunun Sonic Frontiers olarak adlandırılabileceğini ortaya koyuyor.

Yayınlanan ilk teaser videosunun ötesinde, oyun hakkında hiçbir ayrıntı sunulmadı. SEGA’nın yeni Sonic oyununun 2022 yılında piyasaya sürüleceğini doğruladı ve yakında tanıtımlara başlaması muhtemel görünüyor. Daha önce oyunun Sonic Rangers olarak adlandırılacağı iddia edilse de, yeni marka uygulaması, Sonic Frontiers olarak gelebileceğini gösteriyor.

Sonic Team başkanı Takashi Iizuka, Haziran ayında yaptığı açıklamada, projenin geliştirme sürecinin ortasında olduğunu, ekibin yeni ve rekabetçi bir oyun yapmaya çalıştığını belirtmişti. Iizuka, “Ekip, deneme yanılma yoluyla herkese yeni bir Sonic oyunu sunmaya çalışıyor ve umarım onların çalışmalarına olan içten desteğiniz onları bu zorluğun üstesinden gelmesi için gerçekten motive edebilir.” dedi.

Sonic, oyun serisi, SEGA

Yeni Sonic oyunu, önümüzdeki yıl konsollara ve PC’ye gelecek

Yeni Sonic oyununun PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC için 2022 yılında piyasaya sürüleceği biliniyor. Önümüzde The Game Awards etkinliği var ve SEGA, gösteride yeni oyununu detaylandırabilir. Kahramanın yer aldığı en son oyun, Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020 olmuştu.

SEGA, son finansal raporunda Sonic the Hedgehog filminin başarısının seriyi daha geniş bir kitleye açtığını ve bunun da satışlarda önemli bir artış sağladığını belirtti. Mavi kirpi bu yıl 30. yaşını kutluyor ve yeni oyun projelerinin gelmesi beklenebilir.

Sonic Frontiers markası için yapılan başvuruya buradan ulaşabilirsiniz. Gelişmeleri takip edeceğiz, takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.