Profesyonel Overwatch oyuncusu Kim ‘Alarm’ Kyeong-Bo, 20 yaşında hayatını kaybetti

Profesyonel Overwatch League oyuncusu ve Philadelphia Fusion takımının üyesi Kim “Alarm” Kyeong-Bo, 20 yaşında hayatını kaybetti. Kim’in ölümü Philadelphia Fusion takımının resmi Twitter sayfasında duyuruldu.

Kim Kyeong-Bo’nun ölüm nedeni belirtilmedi. 2001 doğumlu olan Kim, yetenekli bir destek oyuncusu olarak tanındı. Kariyeri boyunca boyunca 2020 Overwatch Yılın Çaylağı ödülü, Rol Yıldızı ödülünü ve aynı yıl içinde MVP adaylığı kazandı. Fusion, oyuncusuyla gurur olduklarını ve Yılın Çaylağı unvanından daha fazlasını hak ettiğini belirtmişti.

Philadelphia Fusion tarafından yapılan açıklamada, “Kim ‘Alarm’ Kyeong-Bo’nun ölümünü duyduğumuzda harap olduk ve yıkıldık. Alarm, organizasyonumuzun kalbi ve ruhuydu. Bu trajik kaybın yasını tutarken, üzüntümüz ve dualarımız ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte. Kim ailesi ve Fusion, bu inanılmaz zor zamanda mahremiyet istiyor.” ifadelerine yer verildi ve oyuncunun ölüm sebebi açıklanmadı.

Kim’in ölümünün ardından hayranları ve sevenleri sosyal medyada mesajlar paylaştı. Kim’in eski takım arkadaşı Poko, “Çok üzgünüm. Alarm benim küçük kardeşim gibiydi. Bu çocuk Overwatch’ta gerçekten çok başarılıydı ve birlikte çalışabileceğiniz inanılmaz bir takım arkadaşıydı. Seninle çok güzel anılarım var, pozitif tavrını ve birlikte spor salonu günlerimizi özleyeceğim.” dedi.

Overwatch ve eSports topluluğu oyuncuya övgüler yağdırdı. Kim, kariyerinin henüz başlarında olmasına rağmen, yaptıklarıyla ve karakteriyle bile insanların sevgisini kazanmayı başardı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.