Sifu, 2022 yılına ertelendi; yeni oynanış fragmanı yayınlandı

Dövüş odaklı üçüncü şahıs aksiyon oyunu Sifu, 2022 yılının başlarına ertelendi. Oyunun normalde bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Geliştirici Sloclap, pandemi sürecinde ekibin sağlığını korumak ve oyunu daha da iyi hale getirmek erteleme kararı aldığını açıkladı. Stüdyo, oyundaki çeşitli dövüş tekniklerinin sergilendiği yeni bir oynanış fragmanı yayınladı.

Sifu, suikastçılar ailesini öldürdükten sonra intikam almak isteyen genç bir Kung Fu öğrencisinin hikayesini konu alıyor. Kahramanımız yumrukları, süper hızlı refleksleri ve her öldüğünde onu dirilten büyülü bir kolye ile donanmış olarak, suikast emrini veren gizemli örgütün derinlerine inmek zorunda. Ancak fragmanda göreceğiniz üzere, kolye tarafından her canlandırıldığında birkaç yıl yaşlanıyor. Oyuncular, yaş çok ilerlediğinde ve yolculuğa yeniden başlamak zorunda kalacak.

Sifu’da oyuncular, düşmanları yenmek için çeşitli silahları ve nesneleri kendi avantajlarına kullanabilecek. Acımasız dövüşler; boğuşmalara, çatlayan kafataslarına, kırılan kaburgalara ve kitle kontrolün de olduğu göğüs göğüse mücadelelere sahne olacak. Oyunun yeni fragmanı, kahramanın bir dövüş kulübüne sızdığı ve kıran kırana dövüştüğü sahneler içeriyor. Ayrıca karakterin her öldüğünde saçlarının daha da grileştiği yaşlanma mekaniğini de görebilirsiniz.

Sifu oynanış fragmanı:

Sloclap topluluk yöneticisi Felix Garczynski, stüdyonun oyunu başlangıçta 2021’in sonlarında yayınlamayı hedeflerken, değişen düzenlemeler ve uzaktan çalışma koşullarının ekibin biraz hız kaybetmesine neden olduğunu belirtti. Garczynski, ayrıca hayranlardan özür dileyerek, oyunun kalitesini riske atmadan ve büyük bir baskı oluşmadan erteleme kararına yöneldiklerini belirtti.

Sifu, önümüzdeki yıl PS4, PS5 ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun oynanış görüntülerini nasıl buldunuz? Uzak doğu dövüş sanatlarını sevenler için ilgi çekici olabilir mi? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sifu için gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.