Pokemon tarzı nişancı oyunu Palworld, 2024 başında geliyor

Pokemon, Nintendo ve mobilin dışına çıkamıyor. Ancak silah taşıyan Pokemon’ların olduğu Monster Hunter tarzı bir oyun olan Palworld yolda.

Geliştirici Pocketpair, Palworld’ün Ocak 2024’te Steam platformunda Erken Erişime gireceğini duyurdu. Açık dünya yaratık yakalama oyunu sadece PC için gelecek.

Summer Game Fest 2023 fragmanı, oyuncuya yolculuklarında eşlik eden ve silahlar kullanarak birbirleriyle savaşan Pal adlı yaratıkları gösteriyor.

Palworld, Pokemon tarzı bir nişancı oyunu olacak

Palworld ile Pal yoldaşlarınızın sırtında karada, denizde ve gökyüzünde yolculuk edebileceksiniz. Onları yetiştirecek, çalıştıracak, hatta yemek için katledeceksiniz.

Görüntülerde, Pokemon eğitmenlerine eşdeğer olan insan rakipler de yer alıyor. Palworld’te de onlara eğitmen deniyor. İnsanlar tarafından kontrol edilen Pal’leri alt etmek için silahlara, füze atarlara ve iyi eğitimli bir Pal’e ihtiyacınız olacak.

Palworld, Pokemon, silahlı

Aslına bakılırsa oyun, klasik Pokemon deneyimini günümüzde revaçta olan nişancı türüyle bir araya getiriyor. Yaratıkların yanı sıra eğitmenler de silah kullanabiliyor.

Pocketpair’e göre Palworld, tek kişi veya 8 oyuncuya kadar çok oyunculu oynanabilecek. Geliştirici, çevrimiçi savaşlarla Pokemon savaşı benzeri bir fantezi vadediyor.

Palworld, Pal, eğitmen, savaş

Aslında bu tarz taklitler genelde aslını yaşatıyor. Belki de nişancı formülü ve kaotik savaşlar oyunu daha cazip bir hale getirebilir. Erken Erişim sürecinde yapılacak geliştirmeler de önemli.

Daha önce Temtem de aynı yolu izlese de başarılı olamadı. Pokemon’un formülüne daha sadık kaldı ancak ne güncellemeleri ne de indirime kapalı fiyat politikasıyla ilgi görmedi.

Palworld sizce denemeye değer bir oyun olabilir mi? Oynanış görüntülerini nasıl buldunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.