Silent Hill: The Short Message, 1 milyondan fazla indirildi

Silent Hill: The Short Message geçen hafta State of Play yayınında tanıtılmasıyla birlikte ücretsiz olarak PS5 oyuncularına sunulmuştu.

Yaklaşık 2 saat uzunluğundaki korku serüveni, her ne kadar heyecan uyandırsa da, eleştirmenlerden ve oyunculardan karışık yorumlar aldı. Yine de Silent Hill’in adı yeter!

Konami, Twitter/X üzerinden yaptığı paylaşımda, sevilen serinin 25. yıl dönümünü kutlayan The Short Message’ın 1 milyondan fazla indirildiğini duyurdu.

The Short Message’da Anita, arkadaşı Maya’dan gelen mesajların ardından kendisini intihar söylentileriyle ünlü, harap olmuş bir apartmanda buluyor.

Oyuncular, günümüz Almanya’sında geçen oyunda, Villa olarak bilinen binayı birinci şahıs bakış açısıyla keşfediyorlar. Hikaye, Anita’nın binadaki kayıp arkadaşı Maya’yı arayışına odaklanıyor.

Kahramanımız, çarpık bir canavarın musallat olduğu tuhaf, başka dünyaya ait yerlerle karşılaştığında gerçeklik duygusunun paramparça olduğunu fark ediyor.

İndirme sayısı, Silent Hill hayranlarının yıllardır süren açlığını temsil ediyor. Neyse ki Konami, yıllar süren bekleyişin ardından seriyi uyandırmaya karar verdi.

Şimdiye kadar Silent Hill 2 remake, ana serinin Japonya’da geçen bir sonraki oyunu Silent Hill f ve No Code Studios tarafından geliştirilen Silent Hill: Townfall duyuruldu.

Bu arada kaçırdıysanız, Silent Hill 2 remake’in PlayStation State of Play’de gösterilen oynanış fragmanını buradan izleyebilirsiniz. Oyunun bu yıl piyasaya sürülmesi planlanıyor.

PS5’e özel The Short Message’ı oynadınız mı? Sizce de serinin kalitesini yansıtan bir oyun olmaktan uzak mı? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.