Sonic Team başkanı seriye RPG oyunu eklemek istiyor

Sonic Team başkanı Takashi Iizuka sıra dışı bir hayalini paylaştı. Iizuka bir gün Sonic the Hedgehog RPG’si yapmak istediğini söyledi.

Sega’nın popüler platform serisindeki tek RPG, 2008’de Nintendo DS için çıkan Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood olmuştu. Ancak oyun, Mass Effect geliştiricisi BioWare tarafından yapılmıştı.

Good Vibes Gaming tarafından yakın zamanda yapılan bir röportajda Iizuka’ya, Sega’nın bir gün yeni bir RPG piyasaya sürme konusundaki planları soruldu.

Sonic Frontiers

Sonic RPG’si şu anda planlar arasında yok

Başkan, RPG oyunlarını sevdiğini ve yıllardır Sega çatısı altında neden böyle bir proje hayata geçirmediğine dair kendisini sorguladığını belirtti:

“Şahsen rol yapma oyunlarını severim. RPG oyun formatı çok eğlenceli ve hatta kendi kendime şunu düşündüm, ‘Biliyor musun, son 30 yıldır Sonic RPG’si yapmadık’ ve kendime ‘neden bunca zaman boyunca Sonic RPG’si yapmadık? Nasıl RPG’lerin olmadığı 30 yıl geçirdik?’ diye soruyorum.

Bu yüzden Sega’dan emekli olmadan önce bir noktada RPG üzerinde çalışmayı umuyorum. Ama biliyorsunuz bu şu anda sadece bir hayal, şu aşamada somut bir plan yok.”

Sonic Frontiers

Iizuka seriye RPG oyunu getirmeyi zor bir ihtimal gibi görse de deneysel bir proje neden olmasın? Şirket 2022’de açık alanlara sahip olan ve seride türünün tek örneği olan Sonic Frontiers ile karşımıza çıkmıştı.

Üstelik iddialı bir deneme olmasına rağmen oyunun satış rakamları beklentileri aşmıştı. Yine de şu anda RPG tarafında bir çalışmanın olmaması, bu hayalin uzun bir süre daha erteleneceği anlamına geliyor.

Sizce mavi kirpinin RPG uyarlaması gelmeli mi? Serinin bu tarz sıra dışı bir değişikliğe tekrar ihtiyacı var mı? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.