Riot Games, Super Smash Bros. tarzı bir League of Legends dövüş oyununu iptal etti

Riot Games’in, Pool Party kod adlı Super Smash Bros. tarzı bir League of Legends dövüş oyununu iptal ettiği bildirildi. MultiVersus’un kararda rol oynadığı belirtiliyor.

Gazeteci Mikhail Klimentov‘a göre platform dövüş oyunu League of Legends evreninde geçecekti ve iptal edildiği sırada yaklaşık 70-80 geliştirici tarafından bir prototip üzerinde çalışılıyordu.

Riot yöneticilerinin artık Super Smash Bros.’un tarzı oyunlar için oyuncuların yeterince iştahlı olduğuna ikna olmadığı iddia edildi. Kararın, benzer türdeki oynaması ücretsiz MultiVersus’un performansına dayanarak verildiği bildirildi.

MultiVersus, başarısız bir açık beta sürecinin ardından Mayıs ayında tam sürümüyle geri döndü. Oyuncu sayısı eskisinden daha iyi olsa da yeterli seviyede değil.

2xko, Riot Games, dövüş oyunu, darius, ekko, ahri

Riot Games’in League of Legends denemeleri sürüyor

Pool Party başlangıçta kıran kırana bir dövüş oyunu olarak tasarlandı, ancak iptal edilmeden önce parti oyunu öğelerini ve bilindik mekanikleri içerecek şekilde geliştirildiği söyleniyor.

İptal edilen oyun üzerinde çalışan ekibin yaklaşık yarısına stüdyo içinde yeniden atanma şansı teklif edilirken, diğerlerinin çoğunun şirket içi rollere başvurmayı düşündüğü öne sürülüyor.

2XKO, Project L, League of Legends, Ahri, Ekko

Riot Games geçtiğimiz Şubat ayında daha önce Project L olarak anılan bir diğer League of Legends dövüş oyununu resmi olarak 2XKO ismiyle duyurmuştu.

Oyunun çıkış tarihi henüz belli olmasa da 2025 yılında PS5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülmesi planlanıyor. Dün yayınlanan Braum fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Riot Games sürekli olarak farklı türde yeni oyunlar deniyor. Ancak tüm denemeler hayata geçirilemiyor. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.