Sony, gelecekteki PS5 güncellemeleri için daha fazlasını planlıyor

Geçtiğimiz ay yayınlanan PS5 sistem yazılımı güncellemesi, konsolun SSD genişletme özelliğini etkinleştirmek de dahil olmak üzere büyük yeniliklerle geldi. Sony artık bir sonraki sistem yazılımı üzerinde çalışıyor ve heyecan verici yeni özelliklerle daha fazlasının yolda olacağını belirtiyor.

Platform Deneyimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino’ya göre, gelecekteki PS5 güncellemeleri için hem konsol piyasaya sürülmeden öncesine hem de topluluk geri bildirimlerine dayanan ilginç, heyecan verici ve harika fikirlere sahipler. Yeni nesil konsol henüz yolun başında ve yaşam döngüsü boyunca oyunculara tonlarca yenilik sunulacak.

Nishino, PlayStation Blog ile yaptığı bir röportajda gelecekteki PS5 sistem yazılımı güncellemelerinde yapmak istedikleri uzun bir listeye sahip olduklarını söyledi. Çoğunun temelini, PS4’ün sekiz yıllık ömrü boyunca elde edilen öğrenilmiş davranışlar ve veriler oluşturuyor. Nishino, “Yani PS5 lansmanından önce, gerçekleştirmek istediğimiz devasa bir listemiz vardı. Aslında her şeyi yapmayı hayal ediyorduk. Tüm listeyi bitirdim mi? Henüz sanmıyorum. Ancak listede ilginç, heyecan verici, harika fikirler var.” dedi.

PS5 güncellemelerinde topluluk geri bildirimleri önemli rol oynuyor

PS5, DualSense

PS5 konsolunun gelişi, ekibe oyuncuların sistemi nasıl kullandıkları ve ne istedikleri konusunda da zengin bir geri bildirim sağladı. Nishino, “Sosyal ağlar veya sistem telemetrisinin yanı sıra medya, ailem, arkadaşlarım aracılığıyla topluluktan bir sürü geri bildirim alıyoruz. Geri bildirimlerle ilgili tonlarca listemiz var.” şeklinde konuştu. Bu değişiklikler, her zaman büyük sistem yazılımı güncellemeleri olarak gelmeyecek ve öncelikle belirli bir grup kullanıcıya sunulacak.

Peki, PS5 sistem yazılımı güncellemeleri için sırada ne var? Nishino, net bir bilgi sunmuyor ancak topluluğun istediği özellikler üzerinde özenle çalıştıklarını söylüyor. Ayrıca yeniliklerin yalnızca ekibin istediği özellikleri içermediğini ve topluluğun ihtiyaçları için çalışıldığını belirtiyor. Nishino’ya göre Sony, oyuncuların yanı sıra içerik üreticilerinden de harika geri bildirimler alıyor.

Nishino, sistem yazılımı güncellemelerinin, ekibinin perde arkasında yapılanlardan çok daha fazlası olduğuna, PlayStation oyuncularının geri bildirimi ve tutkusu üzerine kurulduğuna inanıyor. Röportajda sözlerini şöyle sonlandırdı: “Sistem yazılımı güncellemesinin sadece bizimle ilgili olmadığına inanıyorum; tüm topluluk bir şeyler yapıyor. Bu yüzden, topluluktan daha fazlasını duymak beni gerçekten heyecanlandırıyor. Ben [ve ekibim] yeni özellikleri heyecan verici bir şekilde, özenle sunacağız.”

M.2 SSD depolama genişletme özelliğini PS5 kullanıcılarıyla buluşturan ikinci büyük sistem yazılımı hakkındaki detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.