Life is Strange Remastered Collection’ın yeni çıkış tarihi duyuruldu

Deck Nine, geçtiğimiz ay Life is Strange Remastered Collection‘ın çıkış tarihinin ertelendiğini ve gelecek yıla kaldığını duyurmuştu. Koleksiyonun normalde bu ay piyasaya sürülmesi gerekiyordu. Yayıncı Square Enix, yeni çıkış tarihini 1 Şubat 2022 olarak açıkladı.

Yenilenen koleksiyonunun ilk olarak Life is Strange: True Colors‘tan sadece üç hafta sonra 30 Eylül’de piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Deck Nine Games, iki oyunun piyasaya sürülmesi arasında daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu düşündüğü için koleksiyon 2022’nin başlarına ertelendi. Erteleme kararı, pandeminin zorlu koşulları nedeniyle ekip üzerinde oluşan baskıyı azaltacak.

Koleksiyon Life is Strange ve Before the Storm bölümlerini içerecek

Life is Strange, Remastered Collection

Koleksiyon, Life is Strange ve Before the Storm oyunlarını içerecek. İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen Life is Strange, zamanı geri alma yeteneğine sahip olan fotoğrafçılık öğrencisi Max Caulfield‘ın hikayesini konu alıyor. Max, arkadaşı Rachel Amber’in ortadan kayboluşunu araştırmak için çocukluk arkadaşı Chloe Price ile birlikte çalışıyor. İki yıl sonra piyasaya sürülen Before the Storm ise Chloe’nin Rachel ile olan dostluğunu anlatan bir giriş hikayesi olarak gelmişti.

İki oyun da yeni bir motorda geliştirildi. Koleksiyon, aydınlatma, ortamlar ve karakter modellerinde yükseltmeler sunacak. Yüz animasyonları da hareket yakalama teknolojisiyle yeniden düzenlendi. Kıyafetler ve Farewell DLC bölümü de dahil olmak üzere Before the Storm Deluxe içeriği de koleksiyona dahil edilecek. Ayrıca güncellenmiş ve iyileştirilmiş oyun bulmacalarının yanı sıra yeni lisanslı oyun müzikleri de pakette yer alacak.

Life is Strange Remastered Collection, 1 Şubat 2022’de PS4, Xbox One, Nintendo Switch, Google Stadia ve PC için piyasaya sürülecek. Satın almak isteyenler için paket şimdiden ön siparişe açıldı. Alternatif olarak, True Colors Ultimate Edition’ı satın alanlar, Remastered Collection’ı ve 30 Eylül’de piyasaya sürülecek olan Wavelengths DLC‘sini otomatik olarak alacaklar.

Wavelengths genişlemesi, True Colors’daki olaylardan bir yıl öncesini konu alıyor ve ana oyunda destekleyici bir karakter olan Steph Gingrich‘e odaklanıyor. DLC için yayınlanan tanıtım fragmanını buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca serinin yeni oyunu, daha iyi sinematikler için konsollarda 30 FPS’ye sabitlendi ve bazı hata düzeltmelerini içeren güncellemeler alıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.