Sony, ‘Intergalactic: The Heretic Prophet’ markasını kaydetti: Yeni bir oyun IP’si olabilir

Sony Interactive Entertainment, Intergalactic: The Heretic Prophet markasını patentledi. Görünüşe göre PlayStation yeni bir IP üzerinde çalışıyor.

Marka patentinin video oyunu yazılımıyla ilgili kategoriler altında dosyalanması, bunun yeni bir oyun olabileceğine işaret ediyor. Bilim kurgu temalı gizemli bir proje olma ihtimali yüksek.

Sony, PlayStation, Intergalactic, The Heretic Prophet

Şimdilik projeye dair hiçbir bilgi ortaya çıkmadı. Intergalactic: The Heretic Prophet ismi, kökleri alternatif bir gerçeklik veya evrene dayanan bir bilim kurgu oyununa uygun kaçıyor.

‘Heretic Prophet’ (Kafir Peygamber) dini doktrine karşı çıkan, tanrının iradesine sahip olduğunu ortaya koyan veya gezegende tamamen yalnız kalmış bir karakteri akla getiriyor.

Ana karakterin ötesinde düşünürsek, bir gezegene ve içindeki sakinlere hükmeden veya emrinde orduları olan kötü bir karakteri çöküşe sürüklediğimiz bir kahramanlık hikayesi olabilirdi.

Starfield, DLSS

Belki de PlayStation, daha farklı bir yaklaşımla Xbox ve Bethesda’nın geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen uzay temalı aksiyon RPG oyunu Starfield’a karşı bir hamle yapabilir.

Bend Studio ve Naughty Dog gibi geliştiricilerin yeni IP’ler üzerinde çalıştığı konuşulsa da elimizde herhangi bir ipucu yok. Ne yazık ki, sadece bir isimle tahminden öteye geçemiyoruz…

Bu arada Sony, son mali raporunda oyunseverlere kötü bir haber verdi. Konsol devi, Nisan 2025’e kadar büyük serilerinden herhangi bir oyun gelmeyeceğini açıkladı.

Intergalactic: The Heretic Prophet hakkında daha fazlası ortaya çıkarsa sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.